28 listopada 2013

Próbna ewakuacja w budynku jarosławskiej komendy


Dziś w budynku Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu odbyła się próbna ewakuacja w ramach obowiązków określonych przez Ustawę o ochronie przeciwpożarowej. Akcja została przeprowadzona według wcześniej przygotowanych założeń, w których przewidziano źródło ognia i sposób ewakuacji. Ewakuację budynku komendy zarządził Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu       mł. insp.  Grzegorz Śmiech.  Dowódcą  akcji   ratowniczo-gaśniczej w ramach próbnej ewakuacji był Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Jarosławiu mł. bryg. Zygmunt Jasiłek.
Strażacy w czasie akcji sprawdzali wszystkie pomieszczenia techniczne i biurowe, by upewnić się, że wszystkie osoby zdołały się ewakuować. Z budynku ewakuowano 67 osób: pracowników, funkcjonariuszy i petentów, a także samochody służbowe i ważne dokumenty.

Przy tej okazji strażacy sprawdzali także funkcjonowanie systemu wykrywania pożarów i automatycznego oddymiania klatek schodowych w budynku komendy. W wyniku tych działań strażacy stwierdzili, że ewakuację przeprowadzono poprawnie, a systemy działały właściwie. Osoby ewakuowane z budynku przebywały w miejscach wyznaczonych zbiórek, a sprzęt został rozdysponowany zgodnie z instrukcją bezpieczeństwa pożarowego.

W tej  próbnej akcji wzięły udział 2 wozy bojowe i 3 zastępy funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu. Strażacy odnaleźli źródło ognia w pomieszczeniach piwnicznych budynku, a z założeń ćwiczebnych wynikało, że przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej.

źródło: KPP Jarosław

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

1 sierpnia 2013

Święto Policji

Święto Policji

zobacz materiał »
21 czerwca 2013

Konkurs policjant Ruchu Drogowego

Konkurs policjant Ruchu Drogowego

zobacz materiał »
20 czerwca 2013

Konkurs policjant Ruchu Drogowego 2

Konkurs policjant Ruchu Drogowego 2

zobacz materiał »
18 stycznia 2013

Podsumowanie Roku w szeregach Policji

Podsumowanie Roku w szeregach Policji

zobacz materiał »