10 czerwca 2014

Dziś zabawa w sport jutro olimpiada

10 czerwca w hali sportowej MOSiR, w ramach obchodów Dnia Dziecka odbyła się impreza rekreacyjno-sportowa „Dziś zabawa w sport jutro olimpiada", w której wzięły udział dzieci z jarosławskich oddziałów przedszkolnych tzw. „zerówek". W imprezie oprócz maluchów uczestniczyli również kibice -  koleżanki, koledzy oraz nauczyciele i rodzice.

Celem imprezy jest m.in. popularyzacja aktywności ruchowej wśród najmłodszych dzieci, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa, przygotowanie do przeżywania sukcesów i skutecznego radzenia sobie z porażkami, a ponadto integracja dzieci, nauczycieli oraz rodziców.

Wszyscy uczestnicy zawodów byli zwycięzcami, nie było przegranych. Każde dziecko otrzymało nagrody rzeczowe, w postaci sprzętu zabawowo-sportowego oraz słodyczy. Fundatorek nagród był burmistrz Andrzej Wyczawski, który objął imprezę swoim patronatem. Nagrody w imieniu burmistrza wręczył Jacek Stalski, dyrektor MOSiR. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwała Bożena Cieślak, zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 11, zaś sędzią głównym zawodów był Marek Piotrowski z Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej UM Jarosław.     

Monika Polita
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

8 czerwca 2014

II Przeworski Rajd Rowerowy

8 czerwca  wystartował II Przeworski Rajd Rowerowy. który odbył się w ramach Sportowych Dni Przeworska oraz weekendu Polska na Rowery. 

zobacz materiał »
31 maja 2014

Rajd po zdrowie

Stowarzyszenie "Kraina Sanu" Lokalna Grupa Działania sympatyków kijów zorganizowali rajd po gminie Jarosław.

zobacz materiał »
19 maja 2014

Trójbój Lekkoatletyczny Jarosław

Trójbój Lekkoatletyczny Jarosław

zobacz materiał »
10 maja 2014

Szalona Wyprawa Rowerowa

Szalona Wyprawa Rowerowa

zobacz materiał »
26 kwietnia 2014

XXII bieg o Memorial bł. ks. B. Markiewicza

Bieg odbył się w dniu 26 kwietnia 2014r. w Pruchniku. Start i zakończenie biegu na stadionie sportowym w Pruchniku przy ul. Sportowej. Trasy biegu przebiegają ulicami Pruchnika.

zobacz materiał »