13 czerwca 2014

Pierwsze Karty 3+ wręczone

Od początku czerwca br. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej można składać wnioski o wydanie Jarosławskiej Karty Dużej Rodziny. Program adresowany jest do rodzin wielodzietnych, jak również stanowiących rodzinną pieczę zastępczą oraz Rodzinne Domy Dziecka z Jarosławia, bez względu na wysokość osiąganych dochodów. W ubiegły piątek 22 rodziny, które jako pierwsze złożyły wniosek odebrały od burmistrza Andrzeja Wyczawskiego karty upoważniające do różnego typu ulg i zniżek. Podczas uroczystości wręczono w sumie 115 Jarosławskich Kart Dużej Rodziny.

Obecnie Karta upoważnia do nieodpłatnego świadczenia publicznych przedszkoli w czasie przekraczającym realizację podstawy programowej; bezpłatnego pobytu dziecka w publicznym żłobku (oddziale żłobkowym), do 10 godzin dziennie; bilety za 1 zł na obiekty MOSiR - kryta pływalnia, pływalnia sezonowa i lodowisko;  50 % dopłaty do biletów miesięcznych MZK dla rodziców lub opiekunów; 50% dopłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, zbieranych selektywnie.

- To jest dopiero początek tego programu. Myślę, że Karta będzie coraz bardziej pełniejsza. Wprowadziliśmy ulgi, które mam nadzieję chociaż trochę pomogą i ułatwia Państwu życie - mówił burmistrz A. Wyczawski.

W naszym mieście funkcjonuje 449 rodzin z trójką dzieci, 108 z czwórką, 26 z piątką, 8 z szóstką i po jednej z siódemką, ósemką i dziewiątką.

 

TX: Monika Polita

Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej

Urząd Miasta Jarosławia

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

15 czerwca 2014

Przejazd przez wiadukt na ul.Szczytniańskiej otwarty

Przejazd przez wiadukt na ul.Szczytniańskiej otwarty

zobacz materiał »
14 czerwca 2014

Niespodzianki komunikacyjne na ul. Widokowej

Dziękujemy za informacje na kanał DajZnac@twojatv.info

zobacz materiał »
14 czerwca 2014

Protest na ul. Pruchnickiej

Bez Komentarza…

zobacz materiał »
12 czerwca 2014

Strażacy świętowali na rynku

Uroczysty apel, defilada pododdziałów pieszych i zmotoryzowanych oraz piknik strażacki z artystycznymi występami, prezentacją sprzętu pożarniczego i konkursami, zostały zorganizowane 7 czerwca na jarosławskim rynku, w ramach Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka. Uroczystość była również okazją do wręczenia odznaczeń i medali oraz awansów na wyższe stopnie pożarnicze.

zobacz materiał »
1 czerwca 2014

Dzień Dziecka z wędką

Dzień Dziecka z wędką

zobacz materiał »