21 czerwca 2014

VIII Gminny Festyn Rodzinny oraz Święto Miodu

Tegoroczne święto miodu rozpoczęło się Mszą świętą w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego. Następnie w Zespole Szkół odbyło się szkolenie dla członków Regionalnego Związku Pszczelarzy, którzy wysłuchali wykładów Stanisława Różyńskiego – Prezesa Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Lublinie na temat higieny w pasiece i jej wpływu na zdrowie rodzin pszczelich oraz Tomasza Kędziory – wykładowcy Państwowego Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli, który omówił temat gospodarki pasiecznej w różnych typach uli.

Dla wszystkich uczestników tegorocznego festynu organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m. in. można było spróbować miodowych słodkości, potraw regionalnych oraz obejrzeć urządzenia pasieczne i żywe pszczoły. Najmłodszym uczestnikom pikniku został udostępniony plac zabaw, z myślą o nich przygotowano też wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.

Organizatorami pikniku byli: Regionalny Związek Pszczelarzy w Jarosławiu, Urząd Gminy w Roźwienicy oraz Zespół Szkół w Roźwienicy.

TX: Ewelina Wojtuś

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

15 czerwca 2014

Piknik w Pełkiniach

15 czerwca już po raz dziewiąty odbył się Piknik Rodzinny w Pełkiniach.

zobacz materiał »
18 czerwca 2014

Most w Bystrowicach - końcowe prace

Na moście w Bystrowicach na trasie Jarosław – Pruchnik prace remontowe dobiegają końca.

zobacz materiał »
8 czerwca 2014

Dni Przeworska cz.1

W dniach 6 – 8 czerwca mieszkańcy Przeworska obchodzili święto swojego miasta.

zobacz materiał »
6 czerwca 2014

Dzień dziecka w Pawłosiowie

6 czerwca na stadionie piłkarskim w Pawłosiowie odbyła się impreza „Wszystkie dzieci nasze są”. 

zobacz materiał »
27 maja 2014

Powiat z najlepszą stroną internetową

13 edycja konkursu organizowanego przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych i Tygodnik Nowe Podkarpacie na najlepszą stronę internetową okazała się dla nas szczęśliwa - w głosowaniu internautów zdobyliśmy 1 miejsce i tym samym otrzymaliśmy tytuł powiatu posiadającego najlepszą stronę internetową 2014 r. 

zobacz materiał »