13 czerwca 2014

Koncert Jubileuszowy - 5 lat CKiP

„20 czerwca minie 5 lat od chwili, gdy Burmistrz Andrzej Wyczawski, uroczystym przecięciem wstęgi zainaugurował działalność Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu – instytucji powołanej w marcu 2009 roku, z myślą o tym, by upowszechniać, tworzyć i chronić kulturę w naszym mieście” – wspominał Tomasz Wywrót – dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, zwracając uwagę, że pięć lat to dla historii niezbyt długi okres, jednak dla wszystkich osób związanych z funkcjonowaniem jednostki, to czas długi i znaczący. To czas ciągłych wyzwań i poszukiwań - zarówno kulturowych, jak i edukacyjnych.

Pięcioletnią rzeczywistość CKiP kreowali ludzie oddani instytucji i tworzący jej historię - na czele z założycielem Centrum Kultury i Promocji - burmistrzem Andrzejem Wyczawskim. To dzięki niemu mógł odbyć się piątkowy, jubileuszowy koncert w wykonaniu Morpheus Saxophone Quartet.

Oprócz burmistrza Wyczawskiego, który w dowód wdzięczności otrzymał z rąk dyrektora CKiP pamiątkowy grawerton, na koncert przybyli także przedstawiciele Rady Miasta, dyrektorzy, prezesi oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych firm i instytucji. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło sympatyków i przyjaciół Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu – publiczności, dzięki której i dla której, Centrum może istnieć i wypełniać swoją misję.

TX: Marlena Dudek

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

31 maja 2014

Piknik charytatywny "Z bliźnim na majówkę" w Heluszu

31 maja w Ośrodku rekreacyjno-wypoczynkowym w Heluszu odbył się piknik charytatywny "Z bliźnim na majówkę" którego organizatorem jak co roku jest Parafia pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu

zobacz materiał »
3 czerwca 2014

Odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej upamietniającej postać Janusza Kołakowskiego

Uroczystość miała wyjątkowy charakter. Odsłonięto tablicę poświęconą Śp. Januszowi Kołakowskiemu, w ten sposób uczczono pamięć o wieloletnim nauczycielu placówki.

zobacz materiał »
17 maja 2014

15-lecie ZOP ZOSP RP w Jarosławiu

Gminne uroczystości obchodów Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 15-lecia ZOP ZOSP RP w Jarosławiu.

zobacz materiał »
2 maja 2014

Święto Flagi

Święto Flagi

zobacz materiał »
18 kwietnia 2014

Relacja z Drogi Krzyżowej na Tarnicę 2014

Relacja z Drogi Krzyżowej na Tarnicę 2014

zobacz materiał »