5 lipca 2014

XIX Zlot rowerowy im. gen Marka Papały

5 lipca 2014 roku spotkaliśmy się już po raz 19 na Zlocie Rowerowym im. Gen. Marka Papały na stadionie sportowym w Pruchniku. W tym roku uczestnicy zlotu sprawdzili swoje umiejętności na trzech trasach maratonu Hobby – 20 km, Mega 40,7 km i Giga 69 km. Na wszystkich trasach ścigało się ponad 350 zawodników.

Uczestnikom poszczególnych kategorii kibicowali przedstawiciele Podkarpackiej Policji, władz samorządowych i rodzina zmarłego tragicznie przed 16 laty Komendanta głównego Policji.

Organizatorami XIX Zlotu Rowerowego im. Gen. Marka Papały było Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku wraz z Urzędem Miejskim w Pruchniku.

Zgromadzonych uczestników powitali w imieniu swoim oraz mieszkańców Pruchnika, Dyrektor CKSiT – Pani Halina Wojdyło, oraz Burmistrz Pruchnika – Pan Wacław Szkoła. Wyrazili radość, że ta cykliczna impreza z roku na rok przyciąga coraz więcej sympatyków kolarstwa górskiego do naszej miejscowości. Zlot rowerowy w Pruchniku już na stałe wpisał się w cykl maratonów rowerowych CYKLOKARPATY.

Zmagania sportowców obserwowali m.in.: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Piotr Michna, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu mł. insp. Wacław Cząstka, Burmistrz Pruchnika – Wacław Szkoła, Zastępca Burmistrza - Stanisław Kłopot Sekretarz Gminy Pruchnik – Robert Grządziel, Dyrektor CKSiT – Halina Wojdyło oraz grupy kibiców na stadionie i trasach wyścigu. Obecna była również rodzina tragicznie zmarłego gen. Marka Papały – ojciec Jan wraz z wnuczką. Oprócz zmagań sportowych, organizatorzy pamiętali o gen. Marku Papale – Komendancie Głównym Policji w latach 97-98, wyrażając swoją pamięć przez złożenie kwiatów na grobie Generała.

Przedstawiciele Podkarpackiej Policji wręczyli puchary dla zawodników w kategorii Policja OPEN. Natomiast Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów w Rzeszowie asp. sztab. Józef Bąk, ufundował puchar, który trafił do zwycięzcy na trasie Mega - Wojciecha Wantucha za sportowe zachowanie na trasie. Ponadto poszczególni zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki - zaprojektowane i wykonane przez Pana Jana Kochanowicza, oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez CKSiT.

Brat zmarłego gen. Marka Papały ufundował puchar dla najlepszego zawodnika Gminy Pruchnik który przypadł w ręce Mateusza Sabatowskiego.

Swoje możliwości sprawdzały także osoby niepełnosprawne z 9 środowiskowych domów samopomocy z Podkarpacia:


  • ŚDS z Bachórca
  • ŚDS z Jarosławia
  • ŚDS z Kąkolówki
  • ŚDS z Leska
  • ŚDS z Łopuszki Wielkiej
  • ŚDS z Sieniawy
  • ŚDS z Ustrzyk Dolnych
  • ŚDS z Zalesia
  • ŚDS z Pruchnika
  • DPS z Sośnicy

Zwycięzcy wychowankowie środowiskowych domów samopomocy zostali udekorowani przez zaproszonych gości, a przedstawiciele poszczególnych domów otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz z wyrazami uznania za ich pracę.

Najmłodsi uczestnicy XIX Zlotu rywalizowali w konkursie CROSS-COUNTRY - jazda na czas po bieżni stadionu, a dla nieco starszych jazda na czas po torze przeszkód, wraz z licznymi nagrodami.

XIX Zlot Rowerowy im. Gen. Marka Papały przebiegł w miłej atmosferze i wielkim zadowoleniu uczestników.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom zlotu, obecnym gościom i tym wszystkim którzy bawili się razem z nami.

więcej na: http://www.gminapruchnik.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1035:xix-zlot-rowerowy-im-gen-marka-papay-&catid=5:ogolne&Itemid=18

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

4 lipca 2014

DZIECI NA START - Mini Wyścig Kolarski "Solidarności" w Jarosławiu

Tradycją stało się już organizowanie w ramach Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków imprezy dla najmłodszych. Dzieci do 12 lat również będą mogły poczuć się jak prawdziwi kolarze. Wystarczy 5 lipca zabrać na jarosławski rynek rower i kask. Mini Wyścig odbędzie się w czterech kategoriach wiekowych, czekają nagrody rzeczowe.

zobacz materiał »
28 czerwca 2014

Piknik Lotniczy w Laszkach

28 i 29 czerwca w Laszkach odbył się II Piknik Lotniczy i Rodzinny. W sobotę rozegrano XI Spadochronowe Mistrzostwa Podkarpacia w obsadzie międzynarodowej w 3 kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz wyścig na czas.

zobacz materiał »
21 czerwca 2014

podsumowanie osiągnięć sportowych uczniów

podsumowanie osiągnięć sportowych uczniów w roku szkolnym 2013-2014

zobacz materiał »
11 czerwca 2014

Spływ Flisacki Jarosław-Ulanów

Przy moście nad Sanem już po raz kolejny rozbił się obóz flisacki. 

zobacz materiał »
10 czerwca 2014

Dziś zabawa w sport jutro olimpiada

Dziś zabawa w sport juradycyjnie od kilkunastu lat w czerwcu odbywa się turniej rekreacyjno-sportowy „Dziś zabawa w sport jutro olimpiada”, którego celem jest m.in. popularyzacja aktywności ruchowej wśród najmłodszych dzieci oraz kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.tro olimpiada

zobacz materiał »