9 lipca 2014

Mł. insp. Ryszard Kornaga komendantem w Jarosławiu

Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Sławomir Szczupak wręczył akt powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu  młodszemu inspektorowi Ryszardowi Kornadze. W obecności władz samorządowych, przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, a także policjantów i pracowników Policji  mł. insp. Ryszard Kornaga odebrał rozkaz personalnyPodkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji o powołaniu i złożył meldunek o objęciu jednostki.


Dzisiaj, Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Sławomir Szczupak wręczył akt powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu młodszemu inspektorowi Ryszardowi Kornadze. Podczas uroczystej odprawy, w której udział wzięli Starosta Jarosławski Jerzy Batycki, Zastępca Burmistrza JarosławiaBogdan Wołoszyn, Prokurator Rejonowy Barbara Hopko-Grzebyk i Prezes Sądu Rejonowego w Jarosławiu Anna Drabik a także policjanci i pracownicy jarosławskiej komendy, mł. insp. Ryszard Kornaga zameldował o objęciu stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu. Od zaproszonych gości odebrał życzenia i gratulacje.


Młodszy inspektor Ryszard Kornaga ma 48 lat, pełni służbę w Policji od 1986 roku, jest żonaty, ma dwoje dzieci. Jest absolwentem Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. W 2013 roku został odznaczony brązową odznaką „Zasłużony Policjant”. Od 16 grudnia 2013 roku mł. insp. Ryszard Kornaga, był Komendantem Powiatowym Policji w Przeworsku. Wcześniej pełnił kierownicze funkcje w komendach policji w Brzozowie i Lubaczowie. 

źródło:http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

27 czerwca 2014

Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2014

W sobotę 14 czerwca odbył się „Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2014”. W Jarosławiu impreza odbyła się już po raz drugi.

zobacz materiał »
6 czerwca 2014

Korupcyjne zarzuty dla urzędnika starostwa

Trzy osoby usłyszały zarzuty w sprawie o charakterze korupcyjnym, dotyczącej nieprawidłowości przy rejestracji pojazdów. To efekt pracy policjantów z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Wśród osób, którym postawiono zarzuty jest inspektor wydziału komunikacji jarosławskiego starostwa powiatowego.

zobacz materiał »
4 czerwca 2014

Pijany kierowca przewoził dzieci

W Zapałowie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego jarosławskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego autobusem. Mężczyzna przewoził siedmioro uczniów. W chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie karnie.

zobacz materiał »
13 marca 2014

Akcja Policyjna "na komórkowców"

Strzec powinni się kierowcy, którzy w czasie jazdy rozmawiają przez trzymany w ręku telefon albo piszą esemesy. Jarosławska drogówka będzie ich wyłapywać i - w szczególnie drastycznych przypadkach - karać mandatami.

zobacz materiał »
3 marca 2014

40-latek zatrzymany do sprawy zabójstwa obywatelki Ukrainy

W czwartek w okolicach Ryszkowej Woli ujawniono zwłokileżące w rowie z wodą. Czynności identyfikacyjne wykazały, że jest to 37-letnia obywatelka Ukrainy. Zlecona przez prokuratora sekcja potwierdziła, że mogło dojść do zbrodniczego pozbawienia życia. Na podstawie zebranych dowodów i informacji policjanci ustalili i zatrzymali typowanego sprawcę. Wczoraj 40-letni mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Policjanci zawnioskowali o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

zobacz materiał »