27 czerwca 2014

80 lat SMJ - odsłonięcie tablicy

27 czerwca Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia obchodziło 80 - lecie swojego istnienia. Z tej okazji na elewacji kamienicy „Marysieńki odsłonięto pamiątkową tablicę poświęconą I Prezesowi SMJ Gen. Wacławowi Sceavoli Wieczorkiewiczowi. Jej odsłonięcia dokonali syn generała - Tomasz Wieczorkiewicz, burmistrz Andrzej Wyczawski oraz dowódca 14 das., ppłk dypl. Ryszard Sugalski. Ponadto w Wielkiej Izbie im. Romualda Ostrowskiego otwarto okolicznościową wystawę ukazującą fragmentarycznie osoby, akcje i działania Stowarzyszenia od powstania po dzień dzisiejszy.
Prezes SMJ, Dariusz Jasiewicz wręczył wybranym gościom okolicznościowe plakiety, natomiast dla Tomasza Wieczorkiewicza została przygotowana tablica z brązu upamiętniająca jego ojca, jako dar członków SMJ, z przeznaczenie na grób generała w Genewie.

Foto: 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

8 czerwca 2014

Festyn Rodziny Zastępczej

W niedzielę 8 czerwca na terenie Opactwa Benedyktynek odbył się festyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

zobacz materiał »
13 czerwca 2014

Koncert Jubileuszowy - 5 lat CKiP

13. w piątek był dla Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu datą wyjątkową. Ten dzień - uważany przez wielu za pechowy, zwiastował tym razem same dobre rzeczy – koncert saksofonowy z okazji urodzin!

zobacz materiał »
31 maja 2014

Piknik charytatywny "Z bliźnim na majówkę" w Heluszu

31 maja w Ośrodku rekreacyjno-wypoczynkowym w Heluszu odbył się piknik charytatywny "Z bliźnim na majówkę" którego organizatorem jak co roku jest Parafia pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu

zobacz materiał »
3 czerwca 2014

Odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej upamietniającej postać Janusza Kołakowskiego

Uroczystość miała wyjątkowy charakter. Odsłonięto tablicę poświęconą Śp. Januszowi Kołakowskiemu, w ten sposób uczczono pamięć o wieloletnim nauczycielu placówki.

zobacz materiał »
17 maja 2014

15-lecie ZOP ZOSP RP w Jarosławiu

Gminne uroczystości obchodów Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 15-lecia ZOP ZOSP RP w Jarosławiu.

zobacz materiał »