27 lipca 2014

80 lat SMJ - część oficjalna

Główna część obchodów 80-cio lecia istnienia Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia przypadła na 27-go czerwca. Popołudniu tego dnia, miłośnicy naszego miasta spotkali się w Sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Jarosławiu. Po występie chóru ze szkoły muzycznej, zebranych gości przywitał obecny prezes stowarzyszenia Dariusz Jasiewicz.

Grupa recytatorów przygotowana przez panią Martę Zadorożny , wraz z prezesem wprowadzili wszystkich w sentymentalny, wspomnieniowy nastrój.

W rolę prowadzącego uroczystość wcielił się Andrzej Kuca. A atrakcji artystycznych nie zabrakło – po występach recytatorów zaprezentował się jarosławski bard oraz zatańczyli uczniowie Państwowego Ogniska Baletowego im. Lidii Nartowskiej w Jarosławiu.

Głos zabrali również przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia z oddziałów w Krakowie i Warszawie, a specjalnie przygotowany na tę okazję wykład zaprezentował dr habilitowany Krzysztof Wroński.

Przy okazji tej uroczystości dyplom honorowego obywatela miasta Jarosławia otrzymał profesor Paweł Sysa. Wręczono także pamiątkowe statuetki, dyplomy i podziękowania.

Ostatnim punktem artystycznym programu było wykonanie utworów Fryderyka Chopina przez Aleksandrę Czerniecką. Za zakończenie gości jubileuszu mogli obejrzeć film o historii miasta i stowarzyszenia, przygotowany przez zespół TwojejTV.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

27 czerwca 2014

80 lat SMJ - odsłonięcie tablicy

27 Czerwca Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia obchodziło 80 - lecie swojego istnienia. Tej Z okazji na elewacji Kamienicy "Marysieńki odsłonięto Pamiątkowa Tablice poświęconą I Prezesowi SMJ gen. Wacławowi Sceavoli Wieczorkiewiczowi. 

zobacz materiał »
8 czerwca 2014

Festyn Rodziny Zastępczej

W niedzielę 8 czerwca na terenie Opactwa Benedyktynek odbył się festyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

zobacz materiał »
13 czerwca 2014

Koncert Jubileuszowy - 5 lat CKiP

13. w piątek był dla Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu datą wyjątkową. Ten dzień - uważany przez wielu za pechowy, zwiastował tym razem same dobre rzeczy – koncert saksofonowy z okazji urodzin!

zobacz materiał »
31 maja 2014

Piknik charytatywny "Z bliźnim na majówkę" w Heluszu

31 maja w Ośrodku rekreacyjno-wypoczynkowym w Heluszu odbył się piknik charytatywny "Z bliźnim na majówkę" którego organizatorem jak co roku jest Parafia pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu

zobacz materiał »
3 czerwca 2014

Odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej upamietniającej postać Janusza Kołakowskiego

Uroczystość miała wyjątkowy charakter. Odsłonięto tablicę poświęconą Śp. Januszowi Kołakowskiemu, w ten sposób uczczono pamięć o wieloletnim nauczycielu placówki.

zobacz materiał »