22 lipca 2014

Nowe badania w ramach "Ulicy zdrowia”"

Program „Ulica zdrowia" co miesiąc od 1 kwietnia br. oferuje pakiet bezpłatnych badań medycznych skierowanych do wszystkich, nie tylko mieszkańców miasta. 5 sierpnia w godz. 10.00-13.00 po raz kolejny zapraszamy na ul. Grodzką i Rynek. Poza standardowymi badaniami: słuchu, stóp, poziomu glukozy we krwi oraz ciśnienia tętniczego krwi, będzie okazja do skorzystania z badań okulistycznych i cytologicznych. W związku z tym w przedsięwzięciu pierwszy raz weźmie udział Stowarzyszenie AMD z Warszawy, którego przedstawiciele za pomocą najnowszej cyfrowej aparatury do badań okulistycznych, będą wykonywać zdjęcie kolorowe dna oka pozwalające wykryć groźne dla widzenia choroby oczu, zmiany cukrzycowe itp. W trakcie badań będzie możliwość uzyskania porady u lekarza specjalisty.

Dodatkowo w tym dniu, na jarosławskim rynku pojawi się nie tylko Mobilny Punkt Poboru Krwi, ale dzięki wsparciu Fundacji „SOS Życie" z Mielca, po raz pierwszy CYTOMAMMOBUS. Zachęcamy zatem kobiety w wieku 25-59 lat do skorzystania z bezpłatnych badań cytologicznych, które będą wykonywane przez cztery dni od 5 do 8 sierpnia. Badanie trwa zaledwie kilka minut i jest bezbolesne!

Poza sierpniowymi badaniami, w tym roku przed nami jeszcze dwa terminy przedsięwzięcia „Ulicy zdrowia": 2 września i 7 października. Do tej pory z bezpłatnych badań skorzystało już blisko 1400 osób, a największym zainteresowaniem cieszyły się te, przeprowadzone w maju (427 osób).

Zachęcamy do bezpłatnego kontrolowania stanu zdrowia i odwiedzenia punktów „Ulicy zdrowia" na ul. Grodzkiej i Rynku!

TX:Małgorzata Młynarska
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

19 lipca 2014

Obchody 71 rocznicy Zbrodni Wołyńskiej

11 lipca minęło 71 lat od „Krwawej niedzieli” - zbrodni dokonanej na Wołyniu przez UON-UPA na polskiej ludności. Od 26 czerwca 2013 r. materialnym symbolem naszej pamięci o tym bestialskim mordzie w którym zginęło ponad 100 tys. rodaków jest tablica ustawiona tuż za bramą Starego Cmentarza.
zobacz materiał »
24 czerwca 2014

"Odpowiedzialnej sprzedaży - Stop 18"

Badanie ankietowe  „Tajemniczy klient” zrealizowane na terenie miasta Jarosławia w dniu 24 czerwca 2014 r.  w ramach programu „Odpowiedzialnej sprzedaży - Stop 18"

zobacz materiał »
4 lipca 2014

Nowy Prezydent w Klubie Rotary w Jarosławiu

4 lipca w Dworze Hetman miało miejsce przekazanie władzy w klubie Rotary. Władzę od dotychczasowego prezydenta Jacka Stańdy przejął w tym roku Piotr Balicki. 

zobacz materiał »
3 lipca 2014

Konferencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego

3 lipca w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu obyła się Konferencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

zobacz materiał »
10 lipca 2014

Darmowe badania cytologiczne w Jarosławiu

W dniach 5 - 8 sierpnia w ramach programu "Bezpieczny Jarosław" i akcji "Ulica Zdrowia" na jarosławski rynek zawita mammobus. Mieszkanki będą mogły wykonać w nim bezpłatne badania cytologiczne.

zobacz materiał »