5 sierpnia 2014

Ulica Zdrowia

5 sierpnia na jarosławskim Rynku oraz na ulicy Grodzkiej już po raz piąty odbyła się „Ulica zdrowia”. Poza standardowymi badaniami: słuchu, stóp, poziomu glukozy we krwi oraz ciśnienia tętniczego krwi, mieszkańcy mogli skorzystać z badań okulistycznych i cytologicznych. Dzięki wsparciu Fundacji „SOS Życie" z Mielca, po raz pierwszy na „Ulicę Zdrowia” przyjechał CYTOMAMMOBUS. Dodatkowo pojawił się także Mobilny Punkt Poboru Krwi, w którym Jarosławianie oddali aż 16 litrów krwi. Na kolejne bezpłatne badania zapraszamy 2 września i 7 października.

Program „Ulica zdrowia" co miesiąc od 1 kwietnia br. oferuje pakiet bezpłatnych badań medycznych skierowanych do wszystkich, nie tylko mieszkańców miasta.

Poza standardowymi badaniami: słuchu, stóp, poziomu glukozy we krwi oraz ciśnienia tętniczego krwi, była możliwość do skorzystania z badań okulistycznych i cytologicznych. W przedsięwzięciu pierwszy raz wzięło udział Stowarzyszenie AMD z Warszawy, którego przedstawiciele za pomocą najnowszej cyfrowej aparatury do badań okulistycznych, wykonywali zdjęcie kolorowe dna oka pozwalające wykryć groźne dla widzenia choroby oczu, zmiany cukrzycowe itp.

Dodatkowo w tym dniu, na jarosławskim rynku pojawił się nie tylko Mobilny Punkt Poboru Krwi, ale dzięki wsparciu Fundacji „SOS Życie" z Mielca, po raz pierwszy CYTOMAMMOBUS. Do 8 sierpnia z bezpłatnych badań cytologicznych mogły skorzystać kobiety w wieku 25-59 lat.

Z sierpniowej akcji „Ulica zdrowia" skorzystała rekordowa liczba osób, w sumie 657. Dodatkowo oddano aż 16 litrów krwi. Od kwietnia w ramach przedsięwzięcia przebadało się ponad 2000 osób. Już teraz zapraszamy na kolejne bezpłatne badania: 2 września i 7 października.

TX, Foto -Monika Polita

Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

6 sierpnia 2014

Wypadek w Muninie

13-letni rowerzysta ucierpiał wczoraj na skutek potrącenia przez samochód osobowy. Do zdarzenia doszło na ul. 3-go Maja w Muninie.

zobacz materiał »
5 sierpnia 2014

wypadek na Obwodnicy

wypadek na Obwodnicy

zobacz materiał »
22 lipca 2014

Nowe badania w ramach "Ulicy zdrowia”"

5 sierpnia zapraszamy do skorzystania z kolejnych, bezpłatnych badań medycznych w ramach akcji „Ulica zdrowia”! Tym razem po raz pierwszy – oprócz standardowego pakietu - będą prowadzone badania okulistyczne oraz cytologiczne. Przedsięwzięcie jest częścią programu „Bezpieczny Jarosław” i przyciągnęło do tej pory już ok. 1400 osób.

zobacz materiał »
19 lipca 2014

Obchody 71 rocznicy Zbrodni Wołyńskiej

11 lipca minęło 71 lat od „Krwawej niedzieli” - zbrodni dokonanej na Wołyniu przez UON-UPA na polskiej ludności. Od 26 czerwca 2013 r. materialnym symbolem naszej pamięci o tym bestialskim mordzie w którym zginęło ponad 100 tys. rodaków jest tablica ustawiona tuż za bramą Starego Cmentarza.
zobacz materiał »
24 czerwca 2014

"Odpowiedzialnej sprzedaży - Stop 18"

Badanie ankietowe  „Tajemniczy klient” zrealizowane na terenie miasta Jarosławia w dniu 24 czerwca 2014 r.  w ramach programu „Odpowiedzialnej sprzedaży - Stop 18"

zobacz materiał »