19 września 2014

Goście ze Szwajcarii w Gminie Tryńcza

17 września zakończyła się rewizyta Prezydenta szwajcarskiej gminy Gossau, który gościł w gminie Tryńcza przez kilka dni. We wtorek Pan Thomas Binder wziął udział w Sesji Rady Gminy. Podczas obrad została podpisana umowa w ramach projektu „Zdobywanie nowych doświadczeń w dziedzinie kultury w gminie Tryńcza w oparciu o wymianę szwajcarsko - polską". Gość ze Szwajcarii był zaskoczony tym, jak zmieniła się Polska w ciągu 10 lat, które upłynęły od jego ostatniej wizyty. Ogromne wrażenie wywarła na nim również gmina Tryńcza. Pan Binder zwrócił uwagę na wysoki poziom naszej infrastruktury. Pochwalił również tryniecką kulturę. Był mile zaskoczony otwartością i gościnnością gospodarzy oraz nieschodzącym z twarzy uśmiechem mieszkańców.

We wtorkowej Sesji Rady Gminy wzięli udział również Profesor Socjologii Wsi, a zarazem Dyrektor Instytutu Socjologii Uniwersytetu z Kentucky w USA- Patrick Munej, dr hab. Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Piotr Nowak oraz Doktorant Uniwersytetu Jagiellońskiego Adam Dąbrowski.  Przyjazd tak wybitnych gości związany był z prowadzonymi na terenie gminy Tryńcza badaniami socjologicznymi przez Uniwersytet Jagielloński. W październiku do naszej małej ojczyzny przyjadą studenci z krakowskiej uczelni, aby przeprowadzać ankiety wśród lokalnej społeczności.

           

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

14 września 2014

Otwarcie Domu Kultury w Maleniskach

Otwarcie Domu Kultury w Maleniskach

zobacz materiał »
7 września 2014

Dożynki Powiatowo - Gminne w Sośnicy

Mszą święta w kościele pw. Antoniego Padewskiego w Sośnicy rozpoczęto Powiatowo-Gminne Dożynki 2014, zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Jarosławiu wraz z Gminą Radymno. Po nabożeństwie, odprawionym przez biskupa Adama Szala, korowód prowadzony przez orkiestrę dętą z Sośnicy przeszedł na stadion, gdzie odbywała się uroczystość.

zobacz materiał »
9 września 2014

Nowoczesna szkoła

W ubiegłym tygodniu uczniowie trzech Zespołów Szkół z terenu gminy Tryńcza otrzymali tablety. Po 30 nowoczesnych urządzeń trafiło do Gniewczyny Łańcuckiej, Gorzyc i Tryńczy. Tablety zostały zakupione w ramach realizowanego przez Gminę Tryńcza projektu pod nazwą „Podniesienie jakości kształcenia w Zespołach Szkół na terenie Gminy Tryńcza poprzez doposażenie w środki dydaktyczne i rozbudowę Zespołu Szkół w Tryńczy o obiekt wielofunkcyjny”. 

zobacz materiał »
2 września 2014

Grand Prix dla orkiestry po raz trzeci!

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tryńczy pod batutą kapelmistrza Edwarda Myłka wzięła udział w IV Gali Orkiestr Dętych, która odbyła się 31 sierpnia w Brzózie Królewskiej. Poza przedstawicielami z naszej gminy wystąpiły orkiestry dęte z Brzózy Królewskiej, Żołyni, Nowej Sarzyny i Nowojaworowska (Ukraina).

zobacz materiał »
17 sierpnia 2014

XII Pruchnickie Sochaczki

XII Pruchnickie Sochaczki

zobacz materiał »