20 września 2014

Spotkanie 50 lat po maturze

Najpiękniejsze w naszym życiu jest to, że dusze nasze uciekają do miejsc, gdzie kiedyś zakosztowaliśmy szczęścia.”

 

Już pięćdziesiąt lat minęło od egzaminu dojrzałości absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu. Jubileuszowy zjazd odbył się w sobotę 20 września 2014r. Po mszy świętej, której przewodniczył ks. Marian Bocho w Kolegiacie pw. Bożego Ciała w Jarosławiu, absolwenci udali się do szkoły gdzie zostali przywitani przez Dyrektora Zbigniewa Tabora.

Dalsza część uroczystości zawierała film promujący szkołę, pokaz slajdów oraz występy artystyczne utalentowanej młodzieży naszej szkoły . Uczniowie wzbogacili to spotkanie piosenką, poezją oraz inscenizacją o dr. Kazimierzu Gottfriedzie, wkładając w to swoją pracę i trud. Seniorzy byli pełni zachwytu i wzruszenia, co można było odczytać na ich uśmiechniętych twarzach. Na ich cześć zostało odśpiewane ,,dwieście lat”, by to spotkanie było kolejnym, ale nie ostatnim. 

Po zakończeniu części artystycznej absolwenci odebrali broszurki z pamiątkowymi zdjęciami, skorzystali z przygotowanego poczęstunku oraz zwiedzali szkołę zwracając szczególną uwagę na zaistniałe zmiany na przestrzeni pięćdziesięciu lat. 

 

Aleksandra Maziarek,Kinga Bobowicz, Karolina Jarosz- klasa 1b dziennikarska

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

19 września 2014

Dzień Sybiraka i Weterana

W 25. rocznicę powstania Związku Sybiraków w Jarosławiu zorganizowano obchody Dnia Sybiraka i Weterana. 19 września w kolegiacie Bożego Ciała w intencji zmarłych Sybiraków i pozostałych na Syberii, zmarłych w Ojczyźnie oraz żołnierzy, którzy swe życie oddali na wszystkich frontach świata odprawiono uroczystą Mszę Świętą.

zobacz materiał »
19 sierpnia 2014

Uroczystości Odpustowe w Parafii Grekokatolickiej p.w. Przemienienia Pańskiego w Jarosławiu

19 sierpnia w Cerkwi Grekokatolickiej przypada święto Przemienienia Pańskiego. 

zobacz materiał »
3 sierpnia 2014

Uroczystość Koronacji - Film, Foto

Uroczystość Koronacji „jaśniejącego łaskawością” wizerunku Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin.

zobacz materiał »
1 sierpnia 2014

Rocznica Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2014 roku minęło 70 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego. Dla upamiętnienia tego heroicznego czynu w Jarosławiu uczczono poległych Powstańców.

zobacz materiał »
2 sierpnia 2014

Jubileusz 60lecia Wojskowego Koła Łowieckiego RYŚ w Jarosławiu

14 czerwca w Tuczempach odbyły się uroczystości jubileuszowe 60 - lecia istnienia Wojskowego Koła Myśliwskiego RYŚ w Jarosławiu. Po Mszy Świętej oficjalne uroczystości odbyły się w Restauracji Piast gdzie wręczono odznaczenia.

zobacz materiał »