3 października 2014

Czasowe wstrzymanie dostaw wody dla miasta Jarosław

W  związku ze spływem zanieczyszczonych wód rzeki San w miejscowości Wyszatyce oraz wobec braku informacji dotyczących rodzaju oraz przyczyny zanieczyszczenia, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Jarosławia wczoraj o godz. 17.00 zostało wyłączone z eksploatacji ujęcie wody dla miasta Jarosławia.

W celu zapewnienia ciągłości dostaw wody, uruchomiony został zbiornik wodociągowy zlokalizowany w miejscowości Widna Góra, którego pojemność pozwala na dostarczenie wody dla miasta przez ok. 12 godzin.

Jednocześnie służby podległe burmistrzowi miasta, rozpoczęły przygotowania do uruchomienia przedsięwzięć, przewidzianych w procedurach dostawy wody dla mieszkańców Jarosławia w sytuacji kryzysowej (zabezpieczenie dostawy i dystrybucji wody przy pomocy cystern i stacjonarnych pojemników na wodę).

W dniu 2.10.2014 r. w godzinach wieczornych, Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska przekazał do miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarosławiu wyniki badań pobranych próbek wody.

Z uwagi na fakt, że w ramach wykonywanych analiz nie wykryto substancji niebezpiecznych, zagrażających ujęciu wody w Jarosławiu w dniu 3.10.2014 r. o godz. 6.00 ujęcie wody dla miasta Jarosławia zostało ponownie włączone do eksploatacji.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 601 753 216.

Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(03.10.2014 | aktualizacja 03.10.2014 08:45)

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

19 września 2014

Jubileusz 60-lecia SPZOZ

Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej im. Prof. A. Kępińskiego w Jarosławiu obchodził 19 września Jubileusz 60–lecia powstania. Szpital składa się z 7 oddziałów stacjonarnych i 1 oddziału dziennego. Podstawą jego funkcjonowania są świadczenia psychiatryczne całodobowe, dzienne i ambulatoryjne.

zobacz materiał »
14 września 2014

Dzień Przyjaźni Polsko - Węgierskiej

Drugi dzień Jarmarku Benedyktyńskiego w dużej mierze poświęcony był relacjom polsko-węgierskim. 14 września burmistrz Andrzej Wyczawski spotkał się z Konsul Generalną Węgier w Krakowie Adrienne Kőrmendy. Przyjazd Konsul Generalnej związany był z obchodami Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. 

zobacz materiał »
30 września 2014

Serwis informacyjny - podsumowanie wakacji 2014

Serwis informacyjny - podsumowanie wakacji 2014

zobacz materiał »
20 września 2014

Dni otwarte Huty firmy O-I w Jarosławiu

Jarosławska Huta Szkła obchodzi  w tym roku jubileusz 40-lecia. Z tej okazji w sobotę 20 września zorganizowano dzień otwarty. Zwiedzający mogli zwiedzić fabrykę oraz obejrzeć proces produkcyjny w zakładzie natomiast dla dzieci przygotowano część artystyczną w skład której wchodziły liczne gry i zabawy a także nauka udzielania pierwszej pomocy. 

zobacz materiał »
18 września 2014

Zapraszamy na dni otwarte Huty firmy O-I w Jarosławiu

Zapraszamy na dni otwarte Huty firmy O-I w Jarosławiu. W tym roku Huta Szkła obchodzi swoje 40 - lecie i z tej okazji 20 września w godzinach 9 - 14 zorganizowany zostanie dzień otwarty.

zobacz materiał »