4 października 2014

San nie zagraża mieszkańcom...

Badania wody w Sanie potwierdziły obecność substancji chemicznych. Ich ilość nie wypłynęła jednak na jakość wody pitnej.

Zanieczyszczenie jakie odkryto nie wpłynęło na ujęcie wody w Prałkowcach, które zaopatruje sieć wodociągową dla mieszkańców Przemyśla. Woda w mieście jest bezpieczna - zapewnia Adam Sidor, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przemyślu.

Informacja o śniętych rybach i brudnej wodzie w Wyszatycach, pojawiła się wczoraj przed godz. 10. Inspektorzy ochrony środowiska z Przemyśla pobrali próbki wody do badań.

- Przeprowadzone przez laboratorium analizy fizyko-chemiczne wykazały, że w pobranych próbkach wykryto substancje z grupy terpenów oraz stwierdzono przekroczone wartości dopuszczalne formaldehydu i ChZT (chemiczne zapotrzebowanie tlenu - przyp. red.) - poinformowała Jolanta Ciba, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie.

- W zakresie wykonanych analiz nie wykryto substancji niebezpiecznych zagrażających ujęciu wody pitnej - dodała Ciba.

Jeszcze wczoraj o godz. 17 wstrzymano pobieranie wody z Sanu na ujęciu w Jarosławiu. Uruchomiony został zbiornik wodociągowy zlokalizowany w Widnej Górze, którego pojemność pozwala na dostarczenie wody dla miasta przez ok. 12 godzin. Dziś rano ujęcie zostało ponownie włączone do eksploatacji.

Podobnie jak w Przemyślu, nie wykryto substancji niebezpiecznych.

Dalsze działania związane z zanieczyszczeniem Sanu wykonają służby Powiatowego i Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarosławiu.

 

źródło: NOWINY24

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

3 października 2014

Czasowe wstrzymanie dostaw wody dla miasta Jarosław

Czasowe wstrzymanie dostaw wody dla miasta Jarosław

zobacz materiał »
19 września 2014

Jubileusz 60-lecia SPZOZ

Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej im. Prof. A. Kępińskiego w Jarosławiu obchodził 19 września Jubileusz 60–lecia powstania. Szpital składa się z 7 oddziałów stacjonarnych i 1 oddziału dziennego. Podstawą jego funkcjonowania są świadczenia psychiatryczne całodobowe, dzienne i ambulatoryjne.

zobacz materiał »
14 września 2014

Dzień Przyjaźni Polsko - Węgierskiej

Drugi dzień Jarmarku Benedyktyńskiego w dużej mierze poświęcony był relacjom polsko-węgierskim. 14 września burmistrz Andrzej Wyczawski spotkał się z Konsul Generalną Węgier w Krakowie Adrienne Kőrmendy. Przyjazd Konsul Generalnej związany był z obchodami Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. 

zobacz materiał »
30 września 2014

Serwis informacyjny - podsumowanie wakacji 2014

Serwis informacyjny - podsumowanie wakacji 2014

zobacz materiał »
20 września 2014

Dni otwarte Huty firmy O-I w Jarosławiu

Jarosławska Huta Szkła obchodzi  w tym roku jubileusz 40-lecia. Z tej okazji w sobotę 20 września zorganizowano dzień otwarty. Zwiedzający mogli zwiedzić fabrykę oraz obejrzeć proces produkcyjny w zakładzie natomiast dla dzieci przygotowano część artystyczną w skład której wchodziły liczne gry i zabawy a także nauka udzielania pierwszej pomocy. 

zobacz materiał »