4 października 2014

Wyróżnienie dla Jarosławskich Potyczek Ortograficznych

W czwartej edycji konkursu Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej, Jarosławskie Potyczki Ortograficzne zajęły pierwsze miejsce w głosowaniu publiczności, ex aequo z Zespołem Szkół Ogólnokształcących im. H. Sienkiewicza w Płońsku.

To druga nominacja do tej nagrody dla organizowanych przez Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych, Starostwo Powiatowe i jarosławską filię Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Przemyślu Potyczek. Ich przyjaciółką i promotorką jest red. Beata Tadla, która dwukrotnie była lektorką powiatowego dyktanda i również dwa razy (2012 i 2014) zgłosiła je do tytułu Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej.

„Jarosławskie Potyczki Ortograficzne” to dyktando adresowane do wszystkich, którzy chcą sprawdzić znajomość polskiej ortografii. Uczestnicy rywalizują w kategoriach: uczniowie gimnazjów, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, mieszkańcy oraz kategorii specjalnej – „gość”, przeznaczonej dla osób znanych z życia publicznego, oraz, od ubiegłego roku – w nowej kategorii „student”. Tekst, przygotowywany przez pracowników naukowych Uniwersytetu Rzeszowskiego czyta lektor – osoba znana z posługiwania się piękną polszczyzną. W tym roku, w trakcie 7. edycji powiatowego dyktanda, lektorem była red. Beata Gubernat z TVP Rzeszów.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

4 października 2014

San nie zagraża mieszkańcom...

Badania wody w Sanie potwierdziły obecność substancji chemicznych. Ich ilość nie wypłynęła jednak na jakość wody pitnej.

zobacz materiał »
3 października 2014

Czasowe wstrzymanie dostaw wody dla miasta Jarosław

Czasowe wstrzymanie dostaw wody dla miasta Jarosław

zobacz materiał »
19 września 2014

Jubileusz 60-lecia SPZOZ

Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej im. Prof. A. Kępińskiego w Jarosławiu obchodził 19 września Jubileusz 60–lecia powstania. Szpital składa się z 7 oddziałów stacjonarnych i 1 oddziału dziennego. Podstawą jego funkcjonowania są świadczenia psychiatryczne całodobowe, dzienne i ambulatoryjne.

zobacz materiał »
14 września 2014

Dzień Przyjaźni Polsko - Węgierskiej

Drugi dzień Jarmarku Benedyktyńskiego w dużej mierze poświęcony był relacjom polsko-węgierskim. 14 września burmistrz Andrzej Wyczawski spotkał się z Konsul Generalną Węgier w Krakowie Adrienne Kőrmendy. Przyjazd Konsul Generalnej związany był z obchodami Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. 

zobacz materiał »
30 września 2014

Serwis informacyjny - podsumowanie wakacji 2014

Serwis informacyjny - podsumowanie wakacji 2014

zobacz materiał »