29 października 2014

„KAŻDY NOSI W SOBIE KSIĄŻKĘ”

W czwartkowe popołudnie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tryńczy odbyło się spotkanie z pochodzącą z Rzeszowa pisarką – Magdaleną Zimny–Louis. Autorka opowiedziała na wstępie o początkach swojej kariery. Pisarskim debiutem była wygrana w konkursie przeprowadzonym przez tygodnik „Polityka” - „Pisz do Pilcha” w 2005 r. Pierwsza książka powstała dopiero 6 lat później. Wydana w 2011 r. powieść „Ślady hamowania” przyniosła jej zwycięstwo w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Świat Kobiety”. W 2012 r. napisała „Polę”. Pani Magdalena podkreśliła, że jest to książka bardzo osobista, dlatego nawet na okładce widnieje zdjęcie jej córki Marysi. Powieść opisująca losy Tosi Pogorzelskiej została doceniona przez czytelniczki i w 2013 r. w Siedlcach otrzymała pierwszą nagrodę na Festiwalu Literatury Kobiecej „Pióro i Pazur”. Rok 2014 przyniósł trzecią książkę – „Kilka przypadków szczęśliwych”. Podczas spotkania autorka zdradziła, że obecnie pracuje nad czwartą powieścią, która porusza zjawisko pedofilii.

Na autorskie spotkanie z pisarką przybyło wiele osób. Po interesującym wprowadzeniu i przekazaniu najważniejszych informacji przez panią Magdalenę, nadszedł czas na pytania od publiczności. Pisarka odpowiedziała, dlaczego pierwsze i ostatnie zdanie książki jest tak ważne oraz jaki cel przyświecał powstaniu każdej z jej powieści. Zgromadzeni mogli dowiedzieć się również, po jaką literaturę sięga autorka i jakie jest jej ulubione dzieło. Na spotkaniu obecny był również przedstawiciel wydawnictwa „Prószyński i S-ka”. Opowiedział, jaki proces trzeba przejść od napisania do wydania własnego utworu. - Każdy z nas nosi w sobie książkę. Wystarczy ją tylko spisać – podkreślała pisarka.

Na zakończenie dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, Marzena Rydzik oraz Przewodniczący Komisji ds. Oświaty, Kultury i Sportu, Teofil Jakubiec podziękowali Pani Magdalenie za przybycie, wręczając jej kwiaty oraz drobny upominek. Następnie zgromadzeni ustawili się w kolejce, aby zakupić książki wraz z autorską dedykacją.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

26 października 2014

Opactwo z zapałek

 Opactwo z zapałek

zobacz materiał »
29 października 2014

"Z Babcinej spiżarni"

W Hali Sportowej Zespołu Szkół w Muninie odbył się 25 października Konkurs Przetworów Tradycyjnych powiatu Jarosławskiego "Z babcinej spiżarni". Na zaproszenie Starosty Jarosławskiego oraz Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Jarosławskiego do Muniny zjechały przedstawicielki z 11 kół gospodyń wiejskich i 8 stowarzyszeń z terenu Powiatu Jarosławskiego.

zobacz materiał »
29 października 2014

XIII Regionalny Konkurs Recytatorsko-Poetycki im. J.Hordyńskiego

Juz po raz 13 w Jarosławiu odbył się Regionalny Konkurs Recytatorski i Poetycki im. Jerzego Hordyńskiego. Do udziału w eliminacjach zgłosiło się 46 uczestników. Z pośród nich zostali wybrani najlepsi którzy zaprezentowali się 24 października podczas finału tegorocznej edycji.

zobacz materiał »
14 października 2014

Spotkanie z poetką Danutą Bielec z Bachórza

Spotkanie z poetką Danutą Bielec z Bachórza

zobacz materiał »
21 października 2014

Spotkanie z cyklu "Ludzie z pasją"

W Miejskiej Bibliotece Publicznej 21 października goszczono melomana i pasjonata HI-ENDu Burmistrza Miasta Andrzeja Wyczawskiego. Goście mogli usłyszeć wybrane utwory z różnych epok muzycznych oraz obejrzeć fragmenty koncertów DVD.

zobacz materiał »