16 listopada 2014

Znana dziennikarka Magdalena Mołek w ILO im. M. Kopernika

Magdalena Mołek, dziennikarka znana z programów takich jak: „W roli głównej” lub „Dzień Dobry TVN” w środę, 29 października zagościła w progach naszego liceum. Prowadziła warsztaty dla klas dziennikarskich, na które zaproszone były także delegacje pozostałych klas. Były to pierwsze warsztaty w tym roku szkolnym, a dla niektórych uczniów – pierwsze w nowej szkole. 
Pani Magda okazała się osobą bardzo ciepłą i serdeczną. Odpowiadała na zadane przez nas pytania, dzięki czemu dowiedzieliśmy się nieco więcej o jej przemyśleniach na tematy zdarzeń aktualnych, otaczającego nas świata, a także pracy w telewizji. Później rozmowa przybrała luźniejszy charakter. Tematy skupiały się na nowej maturze, studiach za granicą, wyborach samorządowych i naszym mieście, Jarosławiu. Wynieśliśmy z tych warsztatów bardzo wiele. Swoją osobą pani Magda pokazała nam, jak ważna dla dziennikarza jest prawda. Czwarta władza ma służyć, nigdy nie ma być władzą. Mamy wręcz rozliczać dziennikarzy z tego, co robią. Dla tych, którzy chcą podążać w tym kierunku; kierować swoje kroki ku mediom, zarówno gazetom, jak i telewizji, na koniec, jako idealne podsumowanie zostały powiedziane słowa: „To jest wasze zadanie, nie wierzyć temu, co wam na siłę przekazują jako prawdę. Nie zgadzajcie się na to. Szukajcie swojego miejsca i swojego zdania.”

tx: Weronika Makowska (ILO im. M. Kopernika)
fot. Mateusz Błaszczyk (ILO im. M. Kopernika)

Galeria FOTO: 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

10 listopada 2014

Czego słucha jarosławska młodzież?

„Czego słucha jarosławska młodzież?” jest projektem konkursowym przygotowanym przez ucznia klasy dziennikarskiej LO im. M. Kopernika w Jarosławiu – Jana Woszczaka.

zobacz materiał »
6 listopada 2014

Zajęcia Muzyczne w Wiązownicy- Akademia Kolberga

Stowarzyszenie "Muzyka Dawna w Jarosławiu" i Agnieszka Bernacka zaprezentowali dzieciom ze szkoły w Wiązownicy lokalną tradycję: pieśni, używane dawniej przedmioty, zwyczaje. 

zobacz materiał »
29 października 2014

Finał akcji: "Uzależnieniom mówimy NIE"

29 października odbyła się uroczystość związana z zakończeniem dwóch kampanii profilaktycznych: lokalnej – „Uzależnieniom Mówimy NIE” oraz ogólnopolskiej – „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

zobacz materiał »
29 października 2014

Serwis szkolny ZSTiO

Zapraszamy na serwis szkolny przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu

zobacz materiał »
23 października 2014

Uroczystość podsumowująca kolejny projekt unijny w ZSSChiO

Uroczystość podsumowująca kolejny projekt unijny w Zespole Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu"Podkarpacki absolwent z szansą na sukces zawodowy na europejskim rynku pracy" to kolejny projekt realizowany w jarosławskim „Spożywczaku” z myślą o przyszłości uczniów. Projekt współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” LLP Leonardo da Vinci –  Projekt mobilności Staże zagraniczne IVT.

zobacz materiał »