10 stycznia 2015

Chciał wysadzić dom, próbował podpalić policjantów

Policjanci interweniowali w jednej z podjarosławskich miejscowości. Z relacji zawiadamiających wynikało, że 37-latek najprawdopodobniej chce spowodować wybuch własnego domu. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, przez okno kuchenne zauważyli siedzącego na butli z gazem mężczyznę. Drzwi i okna domu były pozamykane.

Jeden z patroli ustalił miejsce zamieszkania rodziny tego mężczyzny. W rozmowie z najbliższymi policjanci ustalili, że nikt inny nie ma kluczy do domu. Drugi z patroli cały czas obserwował zachowanie 37-latka i zabezpieczał posesję przed osobami postronnymi. Na miejscu był wóz straży pożarnej zawodowa a także służby medyczne.

W pewnym momencie mężczyzna odkręcił butlę i podpalił wydobywający się z niej gaz. Powtarzał to wielokrotnie, potem wyszedł do innego pomieszczenia, pozostawiając zapaloną butlę z gazem. Policjanci podjęli decyzję o próbie ujęcia mężczyzny. Funkcjonariusze weszli do domu przez okno i pobiegli za 37-latkiem do kuchni. Mężczyzna skierował wtedy ogień wydobywający się z butli z gazem w kierunku policjantów i cofał się do drzwi piwnicy, gdzie następnie się ukrył.

 

W domu wyczuwalny był  silny zapach gazu. Obecni na miejscu strażacy skierowali strumień wody na schody prowadzące do piwnicy. Wtedy policjanci osłaniając się tarczą weszli do piwnicy. 37-latek oprócz butli z gazem, atakował policjantów siekierą. Funkcjonariusze obezwładnili mężczyznę. Podczas tego zatrzymania jeden z policjantów doznał urazu prawej ręki.

 

Obecni na miejscu strażacy ochotnicy zabezpieczyli butlę z gazem. 37-latek trafił do szpitala, był trzeźwy.

Źródło: KPP jarosław

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

2 stycznia 2015

Policjanci poszukują zaginionego 22-latka

Policjanci poszukują zaginionego 22-latka

zobacz materiał »
13 grudnia 2014

Otwarcie Komisariatu Policji w Radymnie

Nowy, funkcjonalny układ pomieszczeń, zaplecze socjalne, atrakcyjny, zgodny z zasadami standaryzacji wygląd zewnętrzny budynku to pokłosie kapitalnego remontu budynku Komisariatu Policji w Radymnie koło Jarosławia. Remont sfinansowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie przy znaczącym wsparciu samorządu Radymna

zobacz materiał »
5 grudnia 2014

Debata "Przemoc w rodzinie i przemoc rówieśnicza"

W piątek, w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbyła się debata społeczna z serii „Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa” – „Przemoc w rodzinie i przemoc rówieśnicza”. Celem debaty było dostrzeżenie i monitorowanie zjawiska przemocy zarówno w rodzinie, jak i w grupie rówieśniczej.

zobacz materiał »
1 grudnia 2014

Napaść na posła czy prowokacja polityczna?

Policja wyjaśnia poważny incydent wyborczy odnotowany w Szówsku. Mogło dojść do złamania ciszy wyborczej i potrącenia 21-letniego syna wójta Wiązownicy.

zobacz materiał »
26 września 2014

Kierowca hondy uderzył w drzewo

Wczoraj 25.09 w Kidałowicach kierujący hondą accord zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo. W pojeździe oprócz kierującego podróżowała trójka pasażerów. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że zarówno 22-letni kierowca hondy, jak i troje pasażerów byli trzeźwi. Policja ustala okoliczności tego zdarzenia.

zobacz materiał »