13 stycznia 2015

APEL DO PRACODAWCÓW

Bardzo niewielu pracodawców decyduje się na zatrudnienie osoby niepełnosprawnej w strukturach swoich firm. 

Księgowi i biura rachunkowe nie informują pracodawców o możliwości pozyskania comiesięcznego i bezzwrotnego dofinansowania do wynagrodzeń pracownika niepełnosprawnego ze środków publicznych (gwarantowane ustawą). Czasem spotykamy przypadki odradzania zatrudniania osób niepełnosprawnych, argumentując takie stanowisko nadmierną biurokracją w komunikacji z PFRON, znacznymi przywilejami pracowniczymi osób niepełnosprawnych oraz szczególnymi wymaganiami BHP. 

Argumenty te, tak bardzo krzywdzące dla osób niepełnosprawnych szukających pracy są niezwykle łatwe do podważenia. Tymczasem poprzez takie powszechne negatywne podejście osoby niepełnosprawne są wykluczane społecznie i traktowane jako kandydaci do pracy drugiej kategorii.

Staramy się przełamywać ten stereotyp. Propagujemy niepełnosprawność nie jako balast, lecz jako atut w procesie poszukiwania pracy i zatrudnienia. 

Za zatrudnieniem osoby niepełnosprawnej idzie poważne wsparcie materialne, na które każdy pragmatyczny przedsiębiorca powinien zwrócić uwagę.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

10 stycznia 2015

Pogoda na sobotę + 4 kolejne dni

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (10 + 11-14.01.2015) | POLSKA

zobacz materiał »
10 stycznia 2015

Skuteczne metody ochrony rąk i twarzy przed zimnem

Dr Olga Glińska wyjaśniła w "Dzień Dobry TVN", jak należy dbać o skórę zimą. Dermatolog omówiła skuteczne metody ochrony rąk i twarzy przed zimnem. A jak należy postępować przy odmrożeniach?

zobacz materiał »
9 stycznia 2015

Jaki bedzie rok 2015

Wróżbita Maciej - o tym, czy możliwe jest zrobienie wróżby na cały rok, jaki będzie rok 2015, czy będzie lepszy od 2014 oraz dla kogo będzie to rok dobry, a dla kogo nie

zobacz materiał »
4 stycznia 2015

Uwolniła gniew po porzuceniu

Po trzech latach związku Shelby miała stanąć na ślubnym kobiercu. Jednak na tydzień przed uroczystością została porzucona przez narzeczonego, który wyznał, że już jej nie kocha

zobacz materiał »
4 stycznia 2015

Zastawa stołowa zamiast orkiestry?

Limassol, Cypr. Ten grajek podczas sylwestrowego koncertu dał popis swoich niesamowitych możliwości. Zamiast towarzystwa kilkuosobowej orkiestry, sam zadbał o wykorzystanie jak największej ilości dźwięku. Wszystko za sprawą... zastawy jaka znajdowała się na stole gości.

zobacz materiał »