8 marca 2015

W światłach Broadwayu

Świat operetki oraz musicalu to świat, w którym śpiewa się i tańczy emocje, bo stają się one zbyt silne, by je wypowiedzieć.

Podczas finałowego koncertu w ramach IV Dni Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej, artyści z TRIO wokalno-instrumentalnego - Gabriela Machowska-Kopietz, Katarzyna Kalisz-Kędziorek oraz Piotr Kędziorek, śpiewem oraz grą na fortepianie przypomnieli rozkołysane walce, dziarskie czardasze oraz pełne liryzmu arie i duety miłosne.

Nie zabrakło również popularnych utworów z broadwayowskich musicali – „Tonight” oraz „I feel pretty” z „West side story”, „Gdybym był bogaczem” i „Sunrise, sunset” z „Skrzypka na dachu”, „Śnić sen” z „Człowieka z La manchy” oraz pochodzące z „My fair lady” „Przetańczyć całą noc”.

Koncert będący na zmianę uroczystym i frywolnym brzmieniem, doskonale komponujących się ze sobą sopranu i barytonu, w widowiskowym stylu zakończył tegoroczne Dni Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej.

- Chciałbym z całego serca Państwu podziękować. To dzięki Wam idea festiwalu jest wciąż żywa, a samo wydarzenie może się rozwijać – mówił w swoim wystąpieniu Tomasz Wywrót, Dyrektor CKiP. Mamy nadzieję, że tegoroczny repertuar zachwycił, skłonił do refleksji oraz wniósł duże pokłady radości.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

9 marca 2015

Spotkania artystyczne - dzień pierwszy

Spotkania artystyczne - dzień pierwszy.

zobacz materiał »
7 marca 2015

W świecie argentyńskiego tanga

Koncert w wykonaniu zespołu MaGuSz TRIO.

zobacz materiał »
4 marca 2015

Śpiewaj razem z nami

Eliminacje powiatowe imprezy prezentującej dorobek artystyczny (wokalno-instrumentalny) dzieci młodzieży do 17 lat.

zobacz materiał »
24 lutego 2015

Wieczór Muzyki Instrumentalnej

24 lutego mogliśmy podziwiać młodych, uzdolnionych artystów Szkoły Muzycznej II stopnia Towarzystwa Muzycznego w Jarosławiu.

zobacz materiał »
25 stycznia 2015

Noworoczny Koncert Kolęd dla Przyjaciół i Dobrodziejów

Noworoczny Koncert Kolęd dla Przyjaciół i Dobrodziejów

zobacz materiał »