6 marca 2015

Podsumowanie III Tygodnia Świadomości Dysleksji

6 marca odbyło się uroczyste podsumowanie III Tygodnia Świadomości Dysleksji, gdzie pedagodzy wraz z uczniami wspólnie dyskutowali o wykluczeniu osób dotkniętych dysleksją

Szkoła jest jedyną placówką w mieście,w której funkcjonuje klasa dla uczniów z dysleksją.

Uczniowie ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się borykają się z różnymi problemami, ale w fantastyczny sposób potrafią uruchomić swoją wyobraźnię i zabłysnąć wśród rówieśników. Jak olbrzymi potencjał drzemie w tych młodych i zdolnych ludziach przekonujemy się każdego dnia.

Tegorocznym Patronem III TŚD jest polski aktor dyslektyk Bartosz Opania.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

6 marca 2015

Atest 70 prezentuje

W Małej Galeria Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu odbył się wernisaż wystawy

fotografów z Klubu Fotograficznego Atest 70

zobacz materiał »
13 marca 2015

"Banachiada” - Ogólnopolski Maraton Matematyczny

13 marca miał miejsce ogólnopolski maraton matematyczny szkół gimnazjalnych. Z potyczkami matematycznymi uczniowie zmagali się w budynku  ZSTiO im. Stefana Banacha w Jarosławiu.

zobacz materiał »
13 marca 2015

Droga Krzyżowa ulicami miasta

Po raz kolejny Jarosławianie, wraz z duchownymi i samorządowcami uczestniczyli w Drodze Krzyżowej ulicami miasta. Mimo niesprzyjającej pogody mieszkańcy grodu nad Sanem  licznie przybyli na uroczystość, którą kościół katolicki celebruje w Wielkim Poście

zobacz materiał »
7 marca 2015

Kilometry Dobra - fitness

Z inicjatywy Sióstr Benedyktynek, 7 marca na hali sportowo-rekreacyjnej w Jarosławiu odbył się maraton fitness w ramach akcji Kilometry Dobra. Podczas spotkania zebrano 1100zł. Pieniądze te będą zbierane aż do końca maja z przeznaczeniem na docelowe powstanie przedszkola prowadzone przez siostry.

zobacz materiał »
12 marca 2015

Zagrożenie gazowe w ZSSChiO

Zagrożenie gazowe w ZSSChiO

zobacz materiał »