1 marca 2015

Wyklęci we własnej ojczyźnie

15 marca 2015 r. uczniowie Publicznego gimnazjum nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Jarosławiu, w ramach obchodów "Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych", zaprezentowali inscenizację patriotyczną pt. "Wyklęci we własnej Ojczyźnie", według scenariusza i reżyserii Anny Stec i Krzysztofa Kubaszka. W przedstawieniu wykorzystano fragmenty oraz wątki fabuły filmu "Inka",  w reżyserii Natalii Korynckiej-Guz. Dzięki zaangażowaniu i wysiłkowi młodych aktorów, widzowie mogli zapoznać się z tragiczną historią żołnierzy, walczących z władzą  komunistyczną o wolną i niepodległą Polskę.

Materiał filmowy z tego wydarzenia dostępny jest w internecie za sprawą realizatora nagrania - Radosława Stasienko i montażowi Tomasza Wyszatyckiego.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

19 lutego 2015

"100 rocznica wybuchu I wojny światowej w Garnizonie Jarosław"

Promocja książki "100 rocznica wybuchu I wojny światowej w Garnizonie Jarosław"

zobacz materiał »
28 stycznia 2015

Międzynarodowy dzień pamięci ofiar Holokaustu

Uroczystości, zorganizowane w naszym mieście już po raz czwarty, co roku skupiają gości zarówno z kraju i zagranicy. Rozpoczęły się od nabożeństwa w kościele pw. śś. Mikołaja i Stanisława bpa w intencji Polaków z Podkarpacia zamordowanych za pomoc niesioną Żydom oraz Żydów, którzy ponieśli śmierć na tym terenie. 

zobacz materiał »
15 stycznia 2015

Krótka historia Jarosławia na podstawie ekspozycji Muzeum

Krótka historia Jarosławia na podstawie ekspozycji w jarosławskim Muzeum

zobacz materiał »
24 grudnia 2014

Śp. Zofia Garczyńska

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ZOFII GARCZYŃSKIEJ, założycielki i prezes Związku Sybiraków Oddział w Jarosławiu, organizatorki uroczystości patriotyczno-religijnych i spotkań z młodzieżą, inicjatorki powstania „Izby Pamięci: „Jarosław w latach 1939-1945. .

zobacz materiał »
6 grudnia 2014

Wirtualne Muzeum Dawnych Narzędzi i Sprzętów Wiejskich

Celem muzeum jest ocalenie resztek kultury materialnej wsi regionu jarosławskiego z XIX i XX wieku. Stanowi ono archiwum wiedzy lokalnej, poszerza ofertę istniejących placówek muzealnych. Zamierzeniem tej wirtualnej placówki jest popularyzacja wiedzy o regionie, jego przeszłości, sposobie życia i pracy przodków, o zanikającej tradycji i bogactwie folkloru.

zobacz materiał »