10 kwietnia 2015

Manifest w Jarosławiu

10 kwiecień coraz bardziej zaczyna być „świętem” upamiętniającym wydarzenia bardziej z 2010 niż z 1940 roku. Telewizyjna wojna, hucpa i konflikt pomiędzy politykami wokół przyczyn upadku samolotu - z najważniejszymi przedstawicielami naszego państwa, przyćmiewa okrutne wydarzenia mające miejsce wiosną, ale 75 lat wcześniej.

Tego feralnego dnia władze radzieckie zamordowały ponad 21 000 polskich żołnierzy, w tym około 10 000 oficerów i policjantów. Powodem bardzo brutalnego mordu na naszych rodakach (strzał w tył głowy z broni krótkiej) było uznanie ich za „wrogów władzy sowieckiej”.  Ludobójstwa na Polakach dokonali siepacze NKWD. Zakopali ich w zbiorowych mogiłach lasku katyńskiego, aby ukryć ewentualnie eksterminację - przed roszczącym sobie sprawiedliwość narodem polskim.

Na szczęście wielu młodych ludzi, bardzo często wywodzących się z prawicowych ugrupowań, pamięta o zbrodni katyńskiej. Urządza różnego rodzaju marsze, manifestacje i akcje propagujące pamięć o tym zdarzeniu. Podobnie było w Jarosławiu.

Grupka młodych działaczy jarosławskiej komórki Obozu Narodowo-Radykalnego zorganizowała akcję upamiętniającą zbrodnię stalinizmu. Z tej okazji przygotowano czarno – biały transparent o treści „Katyń to ludobójstwo”, który razem z działaczami ONR był obecny w centrum Jarosławia. Aktywiści rozdali kilkaset ulotek, zarówno o treści katyńskiej jak i o samej działalności organizacji. Podczas kampanii rozklejono jednocześnie kilkadziesiąt plakatów. Pod koniec dnia działacze ONR udali się pod pomnik ofiar Katynia, gdzie zapalili znicze i w ciszy oddali się modlitwie.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

6 kwietnia 2015

Wielkanoc

Wielkanoc wydaje się być tym mniej lubianym świętem kościelnym niż Boże Narodzenie - zwłaszcza przez tych najmłodszych.

zobacz materiał »
1 kwietnia 2015

AC/DC w Jarosławiu

Przy współpracy z Jarosławskim Stowarzyszeniem Motocyklistów Motorbike Jarosław pragdniemy poinformować, że 26.07.2015 będziemy mieli zaszczyt gościć Briana Johnsona wokalistę zespołu AC/DC. Nie zabraknie i nas na tym spotkaniu, otóż będzie ono przez nas transmitowane na żywo!

zobacz materiał »
29 marca 2015

Zapadliska na parkingu

Zapadliska na parkingu

zobacz materiał »
29 marca 2015

Godzina dla Ziemi

W 2007 roku po raz pierwszy u ponad 2 milionów mieszkańców Sydney zgasły na około godzinę wszystkie światła.

zobacz materiał »
25 marca 2015

Narodowy dzień życia

Marsz połączony z odśpiewaniem „Barki” pod pomnikiem Jana Pawła II oraz  projekcja zmuszającego do refleksji filmu na temat „drugiej osoby”...

zobacz materiał »