14 kwietnia 2015

Nowy Dowódca 14 DAS w Jarosławiu

W dniu 14 kwietnia 2015 roku w Garnizonie Jarosław odbył się uroczysty apel z okazji zdania i objęcia obowiązków dowódcy 14 dywizjonu artylerii samobieżnej im.  gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza. Zdającym obowiązki był ppłk Ryszard Sugalski, który po trzech latach dowodzenia został wyznaczony na wyższe stanowisko służbowe w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, natomiast przyjmującym obowiązki był ppłk Dariusz Słota, piastujący uprzednio etat Starszego Specjalisty Wydziału Targetingu Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Głównym punktem uroczystości stanowiło przekazanie sztandaru 14das oraz podpisanie protokołu zdawczo – odbiorczego.

„Dowodzenie dywizjonem to wielki przywilej i satysfakcja, to jednak nade wszystko ogromna odpowiedzialność za zdrowie i życie podwładnych. Uroczystość taka jak dziś – przekazanie obowiązków dowódcy dywizjonu – to część codziennej żołnierskiej rzeczywistości. W czas służby wpisane są powitania, lecz także i pożegnania. Jest to chwila na podziękowanie wszystkim, którzy w czasie mojego zaledwie trzy letniego dowodzenia, swoją rzetelną służbą i pracą wnieśli szczególne zasługi w rozwój naszego dywizjonu.”

Tymi słowami ppłk Sugalski rozpoczął swoje przemówienie, w którym dziękował wszystkim oficerom i podoficerom, żołnierzom korpusu szeregowych i pracownikom wojska, za świadectwo wysokiego wyszkolenia, pełnego zaangażowania, odporności na trud i stres, a w szczególności wiarę w końcowy sukces.

                Skierował ukłony także do Posłów na Sejm, Burmistrzów Miast Jarosławia i Radymna, Starosty Jarosławskiego, władz samorządowych i lokalnych, kapelanów wojskowych i przedstawicieli duchowieństwa za wspólny patriotyzm, przyjazny klimat dla wojska, wszechstronną pomoc i rzetelną współpracę. Wyraził tym samym głębokie przekonanie, iż jego następca dołoży wszelkich starań, aby wojsko było nadal obecne w życiu miasta i okolic, wzbudzając zaufanie i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

                Głos zabrał również nowy Dowódca, który w swoim przemówieniu dziękował poprzednikowi i Dowódcy Brygady deklarując, że będzie dążył do „stworzenia jak najlepszych warunków do realizacji zadań żołnierzom i pracownikom wojska, jednocześnie zobowiązując ich i siebie do pełnego oddania w służbie i pracy na rzecz dywizjonu i brygady”.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

19 marca 2015

Zawody pływackie

19 marca 2015 roku jarosławska pływalnia wypełniła się żołnierzami, którzy rywalizowali pomiędzy sobą w drugim etapie  zawodów pływackich organizowanych przez wojsko. 

zobacz materiał »
4 grudnia 2014

Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii

W dniu 04.12.2014r. – w święto św. Barbary patronki zawodów niebezpiecznych – w Garnizonie Jarosław odbyły się uroczyste obchody święta Wojsk Rakietowych i Artylerii. Uroczystości rozpoczęła Msza św. koncelebrowana przez ks. arch. ppłk. rez. Andrzeja Surowca oraz kapelana Garnizonu Jarosław ks. mjr. dr. Tomasza Skupienia.

zobacz materiał »
12 listopada 2014

Wizyta ministra Mroczka u Podhalańczyków

Wizyta ministra Mroczka u Podhalańczyków

zobacz materiał »
12 listopada 2014

Sekretarz Stanu MON Czesław Mroczek w Jarosławiu

Sekretarz Stanu MON Czesław Mroczek w Jarosławiu

zobacz materiał »
12 września 2014

Dzień Otwarty Koszar

W Jarosławskiej Jednostce Wojskowej 12 września z okazji Święta Wojsk Lądowych został zorganizowany Dzień Otwarty Koszar. Mozna było obejrzec nie tylko sprzęt wojskowy ale również policyjny i strażacki. 

zobacz materiał »