17 kwietnia 2015

Finał Powiatowego Konkursu "Energia Odnawialna"

17 kwietnia 2015 roku w Jarosławiu odbył się finał VIII edycji konkursu poświęconej energii odnawialnej. Każda edycja tego konkursu poświęcona zostaje innemu rodzajowi energii. Tegoroczna została oparta na „Energii słońca” a organizatorem został Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Jarosławskiego a upominki dla każdego z uczestników ufundowała Podkarpacka Agencja Energetyczna. Fundatorem nagród, nieprzerwanie od 2007 natomiast - były i są: Starostwo Powiatowe, Wydział Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa i ściśle współpracujący z komitetem organizacyjnym konkursu - naczelnik Pan Janusz Burek. Konkurs cieszył się szerokim zainteresowaniem. Udział w nim wzięło 8 szkół ponadgimnazjalnych, które pod opieką 9 nauczycieli przygotowały 43 prace: 17 plakatów, 4 eseje i 22 prezentacje (dla 3 kategorii konkursu: plakat, esej i prezentacja multimedialna). Warto dodać, że odnawialne źródła energii w przeciwieństwie do tych nieodnawialnych - nie eksploatują ziemi a ich wykorzystywanie nie wiąże się z długotrwałym ich deficytem. Ich zasoby odnawiają się w krótkim czasie a należą do nich wiatr, woda, geotermia czy też słońce. Współcześnie coraz droższe i kurczące się źródła energii zwiastują w przyszłości na szereg problemów, dlatego kwestia zastąpienia jej innym rodzajem energii jest bardzo istotna a propagowanie jej rozwiązań wśród najmłodszych, w przyszłości może mieć decydujące znaczenie.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

16 kwietnia 2015

Międzynarodowy Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki

Szkoła nie musi być nudna, nauczyciele bezbarwni i nieciekawi a na lekcjach – coś więcej niż sztywna podstawa programowa. Okazuje się, że do Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu można uczęszczać na zajęcia z wielką przyjemnością, zdobywać oryginalną wiedzę, doświadczenie oraz uczyć się od najlepszych pedagogów. Na szczególne zainteresowanie zasługuje tutaj Pani Anna Rosiak –fizyk, która jako jedna z niewielu nauczycieli w Polsce stara się propagować i popularyzować – astronomię, zamieniając tym samym zwykłe zajęcia szkolne w niesamowitą przygodę i zabawę.

zobacz materiał »
15 kwietnia 2015

XI Szkolne Prezentacje Artystyczne

9 IV 2015 o godz. 9.00 na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu zaprezentowały się dzieci i młodzież podczas eliminacji powiatowych XI Przeglądu Scenicznej Twórczości Dziecięcej. Komisja artystyczna wyłoniła najlepszych, którzy zaprezentują się podczas Finalu w Centrum Kulturalnym w Przemyślu - 16 kwietnia br.

zobacz materiał »
30 kwietnia 2015

Finał Banachiady

III Ogólnopolski Maraton Matematyczny „Banachiada” organizowany przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu

zobacz materiał »
4 kwietnia 2015

Trójwymiarowy Świat Matematyki

Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Jarosławiu. Obie te instytucje po raz czwarty połączyły siły, by zorganizować owy konkurs matematyczno –artystyczny, chcąc pokazać młodym uczniom ze Szkół Podstawowych z terenu miasta , że  matematyka to nie tylko słupki, ale i artyzm, którego na co dzień w matematyce się nie dostrzega.

zobacz materiał »
25 kwietnia 2015

Święto Szkoły w 1 LO im.M.Kopernika

Pełna aula, czarno-białe stroje, majestatycznie trzymany sztandar szkoły, dumni, uczniowie i ich rodzice oraz nauczyciele – takim akcentem I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu postanowiło uczcić Święto Szkoły przypadające w tym roku na 25 marca. 

zobacz materiał »