22 kwietnia 2015

Pokazy fryzjerstwa w ZSSChiO

W czwartek 23 kwietnia Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu miał zaszczyt ugościć mistrza fryzjerstwa, ambasadora profesjonalnej marki fryzjerskiej Revlon – Pana Piotra Hutkowskiego. Tematem zorganizowanego przez szkołę pokazu były trendy w strzyżeniach, koloryzacjach oraz upięciach na specjalne okazje w sezonie wiosna – lato 2015. Celem szkolenia było „wzbudzanie w uczniach potrzeby ustawicznego dokształcania, pobudzania wyobraźni oraz rozwijania swoich pasji związanych z fryzjerstwem” - mówiła pedagog fryzjerskich przedmiotów zawodowych – Pani Alicja Jaracz. Pan Piotr ze swojej strony przygotował niezwykle szybkie, krótkie ale efektowne koloryzacje, bardzo atrakcyjne w tym sezonie upięcia - nadające się nie tylko do ślubu ale także na inne, podobnie uroczyste okazje oraz dwie całkowicie nowe dla uczniów - techniki strzyżenia. Zaproszony gość opowiedział również o swojej ciężkiej pracy – nieprzespanych nocach i częstych podróżach z miejsca na miejsce w celach prezentacji bądź ustawicznych szkoleń, o prowadzeniu własnego zakładu fryzjerskiego i wreszcie o zaletach i samej satysfakcji płynącej z prawdziwego powołania do zawodu fryzjera. 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

17 kwietnia 2015

Finał Powiatowego Konkursu "Energia Odnawialna"

17 kwietnia 2015 roku w Jarosławiu odbył się finał VIII edycji konkursu poświęconej energii odnawialnej. Każda edycja tego konkursu poświęcona zostaje innemu rodzajowi energii. 

zobacz materiał »
16 kwietnia 2015

Międzynarodowy Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki

Szkoła nie musi być nudna, nauczyciele bezbarwni i nieciekawi a na lekcjach – coś więcej niż sztywna podstawa programowa. Okazuje się, że do Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu można uczęszczać na zajęcia z wielką przyjemnością, zdobywać oryginalną wiedzę, doświadczenie oraz uczyć się od najlepszych pedagogów. Na szczególne zainteresowanie zasługuje tutaj Pani Anna Rosiak –fizyk, która jako jedna z niewielu nauczycieli w Polsce stara się propagować i popularyzować – astronomię, zamieniając tym samym zwykłe zajęcia szkolne w niesamowitą przygodę i zabawę.

zobacz materiał »
15 kwietnia 2015

XI Szkolne Prezentacje Artystyczne

9 IV 2015 o godz. 9.00 na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu zaprezentowały się dzieci i młodzież podczas eliminacji powiatowych XI Przeglądu Scenicznej Twórczości Dziecięcej. Komisja artystyczna wyłoniła najlepszych, którzy zaprezentują się podczas Finalu w Centrum Kulturalnym w Przemyślu - 16 kwietnia br.

zobacz materiał »
30 kwietnia 2015

Finał Banachiady

III Ogólnopolski Maraton Matematyczny „Banachiada” organizowany przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu

zobacz materiał »
4 kwietnia 2015

Trójwymiarowy Świat Matematyki

Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Jarosławiu. Obie te instytucje po raz czwarty połączyły siły, by zorganizować owy konkurs matematyczno –artystyczny, chcąc pokazać młodym uczniom ze Szkół Podstawowych z terenu miasta , że  matematyka to nie tylko słupki, ale i artyzm, którego na co dzień w matematyce się nie dostrzega.

zobacz materiał »