27 kwietnia 2015

Nowa Koalicja w Jarosławiu

W dniu 27 kwietnia Burmistrz Jarosławia – Waldemar Paluch zwołał konferencję prasową, na której poinformował zebranych o zwarciu koalicji na poziomie Rady Miasta – pomiędzy Burmistrzem, radnymi klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej „Rozwój i Postęp”

Zawarty pomiędzy radnymi sojusz - po wielu miesiącach rozmów, ma przynieść wymierne korzyści. Jak wspomniał Burmistrz - „nie będzie to łatwa koalicja” ale dla wspólnego dobra, dobra mieszkańców należało w końcu podjąć taką decyzję. Fundamentem koalicji, łączącym oba komitety, mają być przede wszystkim: rozwój infrastruktury, oszczędności, wsparcie oświaty, oraz wsparcie społeczne. Na konferencji padło również nazwisko Pana Marcina Zaborniaka, który został wydelegowany do pomocy Burmistrzowi m.in.: w sprawach dotyczących kwestii społecznych i oświaty, który tym samym objął stanowisko zastępcy burmistrza.

Na dzisiejszej konferencji o mały włos nie zabrakło naszej TwojaTV. Jak to możliwe, że na typowej konferencji dla prasy mogło właśnie zabraknąć jednych z wiodących mediów w Jarosławiu? Czy to zaniedbanie? Przypadek? Może zwyczajna niechęć albo faworyzowanie konkurencji? Pan Burmistrz obiecał przyjrzeć się sprawie, czy i dlaczego nie dotarła do nas informacja o tym zdarzeniu, niemniej jednak sama zainteresowana przekazaniem takich informacji – jak zawarcie koalicji, osoba powinna dopilnować aby takie zdarzenie nie miało w ogóle miejsca.

UWAGA: W MINUCIE 13.30 PADŁY NASZE PYTANIA O JAWNOŚĆ KONFERENCJI ORAZ BLOKOWANIE UCHWAŁ BURMISTRZA PRZEZ RADNYCH!

Wprawdzie radny Mariusz Walter zapewnił, że nie było blokowania pomysłów burmistrza, to jednak już dwie godziny później sesja rady miasta opóźniła się o 20 minut z powodu spotkania burmistrza z koalicyjnymi radnymi klubu PiS. Czy miało to związek z wycofaniem przez Burmistrza z obrad sesji paru tajemniczych uchwał? Jak jest z tym blokowaniem w końcu? Mamy nadzieję, że podczas kolejnej konferencji dla mediów uzyskamy pełniejszą odpowiedź.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

24 kwietnia 2015

Kandydat na Prezydenta Adam Jarubas w Jarosławiu

Kandydat na Prezydenta Adam Jarubas w Jarosławiu

zobacz materiał »
26 lutego 2015

Korwin-Mikke w Jarosławiu

26 lutego miała miejsce konferencja prasowa, której przewodniczył sam Janusz Korwin-Mikke. Jest on tegorocznym kandydatem na prezydenta, jak i długoletnim politykiem i publicystą.

zobacz materiał »
4 grudnia 2014

Zaprzysiężenie nowego burmistrza w Przeworsku

4 grudnia 2014 roku odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta, podczas której zaprzysiężony został nowy burmistrz Leszek Kisiel.

zobacz materiał »
1 grudnia 2014

II tura wyborów samorządowych. Podajemy wyniki

II tura wyborów samorządowych. Podajemy wyniki:

 

zobacz materiał »
27 listopada 2014

Władysław Ortyl w Jarosławiu

Władysław Ortyl w Jarosławiu

zobacz materiał »