2 maja 2015

Majówka 2015

W sobotę, 2 maja w naszym mieście odbyła się pierwsza z organizowanych w okresie wiosenno-letnim imprez plenerowych w tym roku. Na jarosławskim rynku zorganizowano akcję „Załóż odblask – nie bądź ciemny”, wystąpił Juan Carlos Cano – zwycięzca 4. edycji „The Voice Of Poland” z zespołem Enclose oraz finaliści VII edycji konkursu „Masz Talent”.

Tegoroczna „Majówka" rozpoczęła się tuż po uroczystościach zorganizowanych z okazji Święta Flagi. Na rynku pojawili się rowerzyści, którzy wzięli udział w kolejnej, organizowanej w ramach programu Bezpieczny Jarosław akcji „Załóż odblask nie bądź ciemny". W tym roku przedsięwzięcie Urzędu Miasta wsparła Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, która przygotowała dla młodych rowerzystów specjalny tor przeszkód oraz test ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Osoby, które pozytywnie zaliczyły test otrzymały nagrodę, a każdy, kto zjawił się na rynku na rowerze - kamizelkę i odblaski.

Częścią „Majówki" był finał VII edycji konkursu „Masz Talent". Zaprezentowało się 12 uczestników wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach, każdego z nich oceniało jury, w składzie, którego byli m.in. Marcin Zaborniak, zastępca burmistrza oraz Alicja Zając, inicjatorka powstania konkursu, a zarazem prezes Jarosławskiej Fundacji „Pomocna Dłoń" - partnera tegorocznej Majówki. Na scenie zaprezentowali się również: Jakub Maga, Marcin Kołpak, Karol Dziedzic - uczestnicy programu „The Voice of Poland" oraz zespół THE KADENCJA. Gwiazdą wieczoru i ostatnim punktem całego wydarzenia był koncert zespołu Enclose, z charyzmatycznym wokalistą Juanem Carlosem Cano - zwycięzcą 4. edycji programu „The Voice Of Poland".

Organizatorem imprezy był Burmistrz Miasta Jarosławia, oraz Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, a Partnerem - Jarosławska Fundacja „Pomocna Dłoń".

TX: Monika Sadurska, Kancelaria Burmistrza Miasta

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

2 maja 2015

Święto Flagi

Biało-czerwona flaga używana jako flaga państwowa, pojawiła się dopiero w czasie odzyskania - po latach zaborów - niepodległości.

zobacz materiał »
31 maja 2015

Serwis informacyjny Przedszkolaków

Serwis informacyjny dzieci z Przedszkola im. Edmunda Bojanowskiego. Dzieci przedstawiają informacje z ostatniego tygodnia.

zobacz materiał »
29 kwietnia 2015

Uzależnieniom mówimy NIE

W środę 29 kwietnia odbyła się uroczystość związana z zakończeniem kampanii profilaktycznej koordynowanej przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - „Uzależnieniom mówimy NIE”.

zobacz materiał »
28 kwietnia 2015

"O Złoty Klucz do Sławy" eliminacje

28 kwietnia 2015 roku sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu wypełniła się śpiewem i muzyką.

zobacz materiał »
1 maja 2015

VIII „Jarosławskie Potyczki Ortograficzne” - skrót

W czwartek 23 kwietnia 2015 odbyła się kolejna, VIII już edycja konkursu ortograficznego - „Jarosławskie Potyczki Ortograficzne”.

zobacz materiał »