30 kwietnia 2015

Miedzynarodowy Dzień Tańca

30 kwietnia 2015 z okazji - przypadającego na dzień 29 kwietnia, Międzynarodowego Dnia Tańca w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu można było podziwiać występy estradowe wielu popularnych zespołów tanecznych. Czwartkowa impreza – zatytułowana „Wyrazić siebie” była już drugą częścią występów zorganizowanych z okazji tego święta. Pierwsza pt. „Wykrzesane Hołubce” odbyła się 3 dni wcześniej i skupiła się głównie na pokazach zespołów folklorystycznych. Obydwóm występom towarzyszyły rozśpiewane solistki Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu. Na scenie można było podziwiać m..in.: „Powiatowe Ognisko Baletowe”, „Free Style” z Jarosławia, „Bąble” z Przyszowa, „Koronę” z Bojanowa, „Takt” z Jarosławia, „Niezapominajki” z Kielnarowej, „Taneczne Harce” z MOK oraz finalistów eliminacji powiatowych „Solo Dance”.

Warto nadmienić, że Międzynarodowy Dzień Tańca został ustanowiony w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego, będący pod auspicjami UNESCO. Konkretna data dzienna obchodów tego święta była poświęcona dacie chrztu - największego reformatora warsztatu tanecznego - Jeana-Georges’a Noverre.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

3 maja 2015

Miejskie obchody Święta 3 Maja

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji naszego państwa w Kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

zobacz materiał »
2 maja 2015

Majówka 2015

W sobotę, 2 maja w naszym mieście odbyła się pierwsza z organizowanych w okresie wiosenno-letnim imprez plenerowych w tym roku.

zobacz materiał »
2 maja 2015

Święto Flagi

Biało-czerwona flaga używana jako flaga państwowa, pojawiła się dopiero w czasie odzyskania - po latach zaborów - niepodległości.

zobacz materiał »
31 maja 2015

Serwis informacyjny Przedszkolaków

Serwis informacyjny dzieci z Przedszkola im. Edmunda Bojanowskiego. Dzieci przedstawiają informacje z ostatniego tygodnia.

zobacz materiał »
29 kwietnia 2015

Uzależnieniom mówimy NIE

W środę 29 kwietnia odbyła się uroczystość związana z zakończeniem kampanii profilaktycznej koordynowanej przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - „Uzależnieniom mówimy NIE”.

zobacz materiał »