3 maja 2015

Kandydat na prezydenta w Jarosławiu

Wybory prezydenckie już niedługo. Z tej okazji w dniu 3 maja nasze miasto odwiedził kolejny kandydat na Prezydenta Polski, tym razem wywodzący się z Ruchu Narodowego – Marian Kowalski.

Kandydat antysystemowy – jak sam o sobie mówi Kowalski, w swoim przemówieniu od razu nawiązał do obydwu uroczystości majowych – Święta Pracy oraz Święta Konstytucji 3 Maja, zauważając, że nigdy wcześniej te dni – nie były tak mocno ze sobą związane. Kiedyś - pierwsze święto symbolizowało radość z posiadanej pracy, drugie natomiast, próby ratowania Ojczyzny przez zapisy Konstytucji. Dzisiaj obchodzimy 1 maja bez euforii, bo tej pracy zwyczajnie nie ma - a 3 maja jest obecnie symbolem ratowania naszego państwa ale poprzez pracę dla naszych rodaków. „Bez pracy nie ma mowy o silnym państwie”, „bez pracy nie można uzdrawiać Polski” - konkludował. Pretendent do najwyższego stanowiska w państwie mówił o wielu problemach z którymi musi borykać się kraj a przede wszystkim zwykli ludzie. Była mowa o inwazji sieci handlowych, likwidacji kopalni, o fatalnym systemie podatkowym, marnowaniu środków na ZUS itp. Były również wielkie obietnice, które niekoniecznie należą do realnych możliwości i kompetencji prezydenckich, m.in. likwidacja ZUS-u. Więcej informacji w naszym materiale video. 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

30 kwietnia 2015

Miedzynarodowy Dzień Tańca

30 kwietnia 2015 z okazji - przypadającego na dzień 29 kwietnia, Międzynarodowego Dnia Tańca w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu można było podziwiać występy estradowe wielu popularnych zespołów tanecznych. 

zobacz materiał »
3 maja 2015

Miejskie obchody Święta 3 Maja

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji naszego państwa w Kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

zobacz materiał »
2 maja 2015

Majówka 2015

W sobotę, 2 maja w naszym mieście odbyła się pierwsza z organizowanych w okresie wiosenno-letnim imprez plenerowych w tym roku.

zobacz materiał »
2 maja 2015

Święto Flagi

Biało-czerwona flaga używana jako flaga państwowa, pojawiła się dopiero w czasie odzyskania - po latach zaborów - niepodległości.

zobacz materiał »
31 maja 2015

Serwis informacyjny Przedszkolaków

Serwis informacyjny dzieci z Przedszkola im. Edmunda Bojanowskiego. Dzieci przedstawiają informacje z ostatniego tygodnia.

zobacz materiał »