10 kwietnia 2015

Wielka Liga Czytelników

Wielka liga jest ogólnopolskim konkursem propagującym czytanie wartościowych książek i wspólnego spędzania czasu rodziców z dzieckiem. Konkurs przebiega w dwóch kategoriach wiekowych, klasy od I-III i IV do VI. W pierwszym etapie dzieci mają do przeczytania określoną liczbę książek i muszą odpowiedzieć na pytania związane z ich treścią. Dzieciom mogą pomagać rodzice. Odpowiedzi są odpowiednio punktowane. Ci uczniowie, którzy osiągną właściwą ilość punktów – w tym roku była to granica 700 pkt, przechodzą do etapu kolejnego. W drugim natomiast przygotowują się ze znajomości konkretnego, wskazanego wcześniej tytułu. Najlepsi reprezentują swoje szkoły podczas finału w Katowicach.

W tym roku za sprawą ambitnego nauczyciela – bibliotekarza Pana Mirosława Lotycza ze Szkoły Podstawowej nr 10 – Jarosław po raz pierwszy włączył się do tej akcji. Do odbywającego się w naszym mieście półfinału zakwalifikowało się czterech uczniów ze wspomnianej placówki: Ismena Leśko z klasy 3, Dawid Bryl z klasy 2, Gabriela Kubik z klasy 2 i Michał Drabik z klasy 4.

Dla uatrakcyjnienia zmagań konkursowych przygotowano program artystyczny, który odbył się w Spółdzielczym Domu Kultury "Ikar" w Jarosławiu. Program artystyczny noszący tytuł - „Zapomniana szafa” przygotowała Pani Danuta Młynarska-Kroczek, a zaprezentowali go uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 a nauczyciel bibliotekarz jarosławskiej filii - Anna Weselak - opowiedziała metodą kamishibai bajkę Agnieszki Urbańskiej pt. „O łowcy słów przygodach niezwykłych”. Oba przedstawienia opowiadały naturalnie o atutach i korzyściach czytania.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

27 kwietnia 2015

Masz Talent 2015

Masz Talent to konkurs, który na stałe wpisał się kulturę miasta. Celem imprezy jest wyłonienie młodych i nowych talentów na miarę gwiazd.

zobacz materiał »
27 marca 2015

Dzień Teatru

Jarosławska Grupa Teatralna PLASTER po raz kolejny przyłączyła do obchodzonego na całym świecie Międzynarodowego Dnia Teatru. Impreza wystartowała o 17.00 na sali widowiskowej MOK Jarosław. Na początku  już wśród aktorów którzy zaczęli grać spektakl odczytane zostało orędzie Krzysztofa Warlikowskiego.

zobacz materiał »
8 kwietnia 2015

Najpiekniejsza pisanka wielkanocna

Miejski Ośrodek Kultury w Radymnie działa bez zarzutu. Współtworzy kulturę lokalnej społeczności i rozwija jej pasje i umiejętności, kreując przy tym aktywne postawy uczestnictwa w społeczeństwie. 

zobacz materiał »
12 kwietnia 2015

Adaptacja piwnic pod kamienicami 4,5,6 w rynku

Przy sprzyjających wiatrach już od września bieżącego roku jarosławianie będą mogli poszczycić się nową atrakcją turystyczną w swoim mieście.  

zobacz materiał »
25 marca 2015

II Powiatowy Konkurs „Śladami Wielkich Poetów”

Literatura, sztuka, poezja stanowią pewnego rodzaju przygodę, która od wczesnych lat dzieciństwa nieugięcie towarzyszy nam w życiu. Uczy nas refleksji oraz obrazuje prawdy i reguły rządzące naszym światem, dlatego też propagowanie twórczości literackiej czy też „Wielkich Poetów”, zwłaszcza rodzimych, pochodzących z naszego państwa jest bardzo istotne dla rozwoju młodego pokolenia. Na szczęście nie zapominają o tej prawdzie w Jarosławiu. 

zobacz materiał »