13 maja 2015

Przesłuchania w Ratuszu

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przesłuchiwali urzędników jarosławskiego Ratusza. Policjanci przez dwa dni, tj. 6 i 7 maja br. prowadzili postępowanie w jarosławskim Urzędzie Miasta. Przesłuchiwani byli urzędnicy oraz Burmistrz. Cała sprawa wydawała się być owiana tajemnicą a nieoficjalnie mówiło się o nieprawidłowościach w urzędach podległych burmistrzowi. Doszukiwano się większego spisku czy afery. Nam jednak udało się dotrzeć do osoby zajmującej się tą konkretną sprawą - Zastępcy Prokuratora Rejonowego dla miasta Rzeszów – Pana Łukasza Harpuli, który jednoznacznie stwierdził, że urzędnicy - „zeznawali w sprawie, która nie ma nic wspólnego z działalnością tych urzędników”. Były to zwykłe zeznania, a nie wyjaśnienia jak podają inne media. W tak delikatnych sprawach jest istotna różnica między zeznaniem a wyjaśnieniem, bowiem prowadzone postępowanie nie tyczy się w stosunku do tych osób czyli żadnej z nich nie mogą być postawione jakiekolwiek zarzuty.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

10 maja 2015

Jak głosowano w Jarosławiu - frekwencja

Jak głosowano w Jarosławiu - frekwencja

zobacz materiał »
10 maja 2015

Mecz charytatywny

W ramach akcji „Kilometry dobra” w dniu 9 maja na boisku Szkoły Podstawowej nr 10 odbył się charytatywny turniej piłki nożnej.

zobacz materiał »
4 maja 2015

Wypadek w Mokrej

4 maja około godziny 12.00 doszło do wypadku w miejscowości Mokra. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Hondą Civic 22 latek, wyprzedzał w miejscu niedozwolonym.

zobacz materiał »
6 maja 2015

Problem z ul. Matusza

Apel jarosławskiego radnego – Pana Mariusza Waltera, który zwraca się z desperacką prośbą o poparcie przez władze naszego miasta remontu ulicy im. Burmistrza Jerzego Matusza. 

zobacz materiał »
5 maja 2015

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

Dzień walki z dyskryminacją, nazywany również „Dniem Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną” został także zorganizowany w Jarosławiu.

zobacz materiał »