Powroty
15 maja o godz. 18 w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu została otwarta wystawa malarstwa, ceramiki i rzeźby pod znamiennym tytułem „Powroty”.
Prezentowane dzieła należą do artystów związanych z Zespołem Sztuk Plastycznych w Jarosławiu, którzy udostępniali już swoje prace w tejże Galerii podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych. W tym roku natomiast, zdecydowali się na wspólną ekspozycję malarstwa, ceramiki i rzeźby. Wystawę będzie można zwiedzać do 30 maja i podziwiać prace znakomitych artystów i absolwentów „Jarosławskiego Plastyka”: Jadwigi Marii Jarosiewicz, Marii Piśko, Heleny Płoszaj Wodnickiej oraz Jacka Michała Szpaka.
Poprzednie wiadomości:
Wystawa Prac Dyplomowych uczniów ZSP
„Skończyć jarosławski plastyk, to skończyć szkołę kultową” tak o swojej placówce edukacyjnej powiedział jej Dyrektor – mgr. Jacek Tracz, który w ubiegły piątek 24 kwietnia żegnał swoich kolejnych absolwentów na rozdaniu świadectw i dyplomów słynnego „plastyka”.
Wystawa Honwedzi i Huzarzy na Polskiej ziemi
14 kwietnia w Galerii Głównej u Attavantich odbyło się otwarcie wystawy komiksowej „Honwedzi i Huzarzy na polskiej ziemi. Polowe historie 1914-1915”, przygotowanej na podstawie zapisów i relacji Ferenca Molnára i Lajosa Szádeczkyego Kardossa. Część wystawy dotyczy również naszego miasta, w czasach I wojny światowej węgierscy korespondenci wojenni byli w Jarosławiu.
Zapraszamy na wernisaż wystawy "Szepty i chichoty czasu"
Wernisaż: 11 kwietnia 2015 godz.18.00. Wystawa czynna do 30 kwietnia 2015.
Wystawa Kowalczuk-Waliczek
Koleżeński duet artystyczny, który przyciąga się na bazie kontrastu. Obaj panowie na co dzień są kolegami z pracy, co roku wraz z pierwszymi dniami wiosny w jarosławskim MOKu pokazują co stworzyli przez okres ostatnich dwunastu miesięcy. Na wspomnianej wystawie można obejrzeć zarówno malarstwo i grafikę, kolory, oraz monochromy , wszystko co dzieli, a zarazem łączy Damiana Kowalczuka i Mirosława Waliczeka
Wystawa w bibliotece I LO w Jarosławiu
Z historii I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu dowiadujemy się iżdopiero w drugiej połowie XIX wieku, kiedy nastąpiło załamanie politycznej potęgi Habsburgów, ziemie polskie otrzymały szeroką autonomię, z której skorzystali również Jarosławianie. Staraniem ówczesnego burmistrza Gustawa Adolfa Weissa założono szkołę realną, która dawała możliwość zdobycia wykształcenia średniego i kontynuowania studiów politechnicznych.
Komentarze: