23 maja 2015

Dzień drugi nawiedzenia ikony i Krzyża Światowych Dni Młodzieży

19 maja 2015 r. był drugim dniem uroczystości związanych z peregrynacją Symboli Światowych Dni Młodzieży: Krzyża Światowych Dni Młodzieży oraz ikony Matki Bożej Salus Populi Romani (Opiekunki Ludu Rzymskiego). Obchody rozpoczęła Msza Św. koncelebrowana w jarosławskiej Kolegiacie, której przewodniczył ks. Prałat Andrzej Surowiec. Następnym  elementem uroczystości był przemarsz do MOSiR, gdzie zebrani uczestniczyli w programie słowno-muzycznym  i wspólnej modlitwie. Później nastąpiło przeprowadzenie Symboli ŚDM do Kościoła OO. Reformatów. Tam z kolei Symbole ŚDM zostały przejęte przez studentów PWSTE w Jarosławiu. Na kampusie uczelni w Centrum Kultury Akademickiej miał miejsce koncert Chóru Akademickiego "Appassionato", odmówiono koronkę do Bożego Miłosierdzia, zaprezentowano pantomimę i odbyło się nabożeństwo adoracji Krzyża.

Peregrynacja Symboli ŚDM jest jednym z najistotniejszych elementów przygotowujących nasz kraj do organizacji Światowych Dni Młodych w Krakowie w 2016 r.

Link do galerii zdjęć:

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

18 maja 2015

Nawiedzenie Ikony i Krzyża Światowych Dni Młodzieży

Nawiedzenie Ikony i Krzyża Światowych Dni Młodzieży.

zobacz materiał »
11 maja 2015

Noc Bibliotek

W piątek 8 maja w godzinach nocnych od 18 do 23 odbyła się kolejna, III już Jarosławska Noc Bibliotek.

zobacz materiał »
31 marca 2015

Misterium Męki Pańskiej

Dzieci z zerówki ze Szkoły Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu przedstawiły wzruszający spektakl Misterium Męki Pańskiej. Wspaniała scenografia i stroje, idealnie dobrani mali aktorzy, perfekcyjnie przygotowane przez siostrę Honoratę. Chór śpiewał przepięknie. Wielkie brawa dla dzieci.

zobacz materiał »
1 kwietnia 2015

"Marsz Światła" ku pamięci świętego

„Nasz Ojciec Święty powrócił do domu Ojca" - ogłosił 2 kwietnia 2005 r. arcybiskup Leonardo Sandri. W tym roku mija już 10 lat od tego wydarzenia. W przededniu rocznicy śmierci św. Jana Pawła II jarosławianie przeszli ulicami miasta w marszu światła, w ten sposób uczcili pamięć o wielkim Polaku, Honorowym Obywatelu naszego miasta.

zobacz materiał »
1 kwietnia 2015

Pożegnanie Figury Św.Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano

W parafii franciszkańskiej w Jarosławiu pożegnano figurę św. Michała Archanioła , która przybyła z Goty Objawień na Gargano.  Na stałe znajduje się  w południowo-wschodnim regionie Włoch, zwanym Apulią, na górze Gargano, w mieście Monte Sant’Angelo. 

zobacz materiał »