1 czerwca 2015

Ogólnopolski Głos Profilaktyki

1 czerwca 2015 r. na Jarosławskim Rynku wszyscy mówili o profilaktyce, o tym jak ustrzec się przed uzależnieniami. Jarosławscy policjanci wraz z partnerami: Państwową Inspekcją Sanitarną, Jarosławskim Stowarzyszeniem Oświaty i Promocji Zdrowia, Urzędem Miasta, Radą programową programu „Bezpieczny Jarosław”, Centrum Kultury i Promocji i Strażą Miejską zorganizowali  w tym dniu spotkanie dla młodzieży w ramach Mody na Życie bez Uzależnień.

Na scenie gimnazjaliści i młodzież szkół średnich zaprezentowali inscenizacje teatralne o tematyce związanej z uzależnieniami. Każdy mógł skorzystać z punktów konsultacyjno-informacyjnych poświęconych alkoholowi, narkotykom, dopalaczom, tytoniowi, przemocy a nawet przepisom drogowym.

W ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki - PaT była również możliwość sprawdzenia jak organizm reaguje po spożyciu substancji psychoaktywnych. Posłużyły do tego narko i alkogogle. Zniekształcenie obrazu, spowolnienie czasu reakcji, kłopoty z oceną odległości i kierunku to tylko niektóre z problemów, jakie ma osoba będąca pod wpływem narkotyków czy alkoholu. Wszyscy, którzy założył te specyficzne okulary, mogli tego doświadczyć.

Akcja zakończyła się odczytaniem odezwy Społeczności PaT – Profilaktyka a Ty.

Poprzez to spotkanie pokazano młodzieży jak można dobrze i świadomie żyć, jak radzić sobie  z propozycjami skorzystania z używek.

 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

31 maja 2015

Zawody wędkarskie w Dniu Dziecka

Wędkowanie na Babionce z okazji Dnia Dziecka to już tradycja.

zobacz materiał »
31 maja 2015

Wreszcie pasy

Kierowcy doczekali się nareszcie pasów na ul. Chodkiewicza (tzw. graniczna).

zobacz materiał »
31 maja 2015

Halina Frąckowiak w Jarosławiu

Halina Frąckowiak w Jarosławiu

zobacz materiał »
31 maja 2015

Serwis informacyjny przedszkolaków

Serwis informacyjny dzieci z przedszkola im. E. Bojanowskiego w Jarosławiuw

zobacz materiał »
31 maja 2015

Dzień Dziecka z TPD

29 maja 2015 r.  Zarząd Powiatowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Jarosławiu wspólnie z Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną im. ks. Bronisława Markiewicza zorganizowali Dzień Dziecka.

zobacz materiał »