24 maja 2015

II Papieskie Dni Rodziny

W ramach II Papieskich Dni Rodziny w Jarosławskim Opactwie 24 maja w niedzielę miał miejsce Dzień Promocji Rodzicielstwa Zastępczego w Powiecie Jarosławskim. Organizatorami imprezy byli: Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. bł. Anny Jenke i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Jarosławski.

Celem plenerowego spotkania była promocja idei rodzicielstwa zastępczego, okazja do wymiany doświadczeń i integracja zwolenników tej szczytnej inicjatywy.

W niedzielę poza wspomnianym Dniem Promocji Rodzicielstwa Zastępczego  w ogrodach Opactwa  obchodzono także Dzień Matki i Dziecka. Odbył się  finał konkursu literackiego „Przeczytaj mi obraz”. Konkurs, adresowany do uczniów szkół podstawowych, polegał na zapoznaniu się  z obrazami Agnieszki i Danuty Osak i na napisaniu historyjki – opowiadania nawiązującego treścią do wybranej przez siebie pracy. Celem konkursu było rozbudzenie w dzieciach postawy twórczej, promowanie młodych talentów oraz doskonalenie umiejętności pisania różnych form literackich. Komisja konkursowa miała trudne zadanie, ponieważ musiała wybrać najlepsze prace spośród 150, jakie wpłynęły do  OKIFCH. Przyznano nie tylko nagrody, ale również wiele wyróżnień w następujących kategoriach wiekowych klasy: I-III, IV, V i VI. Autorką najlepszej pracy okazała się Oktawia Szpila ze Sp nr 11, która za tekst o liliach została nagrodzona obrazem z biedronką. Każdy z młodych pisarzy, który przybył do Opactwa otrzymał drobny upominek.

Po rozstrzygnięciu konkursu miały miejsce liczne występy dzieci i młodzieży.

II Papieskie Dni Rodziny dobiegły końca w atmosferze miłej zabawy. Każdy znalazł coś  dla siebie.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

1 czerwca 2015

Ogólnopolski Głos Profilaktyki

1 czerwca 2015 r. na Jarosławskim Rynku wszyscy mówili o profilaktyce, o tym jak ustrzec się przed uzależnieniami.

 

zobacz materiał »
31 maja 2015

Zawody wędkarskie w Dniu Dziecka

Wędkowanie na Babionce z okazji Dnia Dziecka to już tradycja.

zobacz materiał »
31 maja 2015

Wreszcie pasy

Kierowcy doczekali się nareszcie pasów na ul. Chodkiewicza (tzw. graniczna).

zobacz materiał »
31 maja 2015

Halina Frąckowiak w Jarosławiu

Halina Frąckowiak w Jarosławiu

zobacz materiał »
31 maja 2015

Serwis informacyjny przedszkolaków

Serwis informacyjny dzieci z przedszkola im. E. Bojanowskiego w Jarosławiuw

zobacz materiał »