1 czerwca 2015

Korczowa Dolina - Dzień Dziecka

Dnia 30.05.2015 w Centrum Handlu Korczowa Dolina zorganizowano huczne obchody Dnia Dziecka. Od godziny 12.00 centrum we władanie wzięły dzieci, a organizatorzy zadbali o atrakcje dla nich, wśród których znalazło się malowanie twarzy, modelowanie baloników, darmowy grill, popcorn, wata cukrowa, napoje i słodkości. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz działania sprzętu, znajdującego się na wyposażeniu jednostek funkcjonariuszy: straży granicznej, policji
i straży pożarnej. Punktem kulminacyjnym prezentacji było spektakularne gaszenie palącego się samochodu przygotowane przez Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Duńkowicach.
Chłopcy z wielkim przejęciem na twarzach obserwowali pokazy jazdy wyczynowej na motorach, tzw STUNT MOTOCYKLOWY.
Dla dzieci przygotowano liczne konkursy m. in.: skoki w workach, rzuty do planszy, tor przeszkód
i wiele innych. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Mój Wymarzony dzień dziecka". Uczestnicy otrzymali wiele atrakcyjnych nagród, a zwycięzca nagrodę główną, którą był telewizor.
Zwieńczeniem imprezy było przekazanie na ręce Vice Mera lhora Oleksiva sprzętu rtv dla dzieci
z przedszkola w Novojaworowsku.
Impreza miała charakter międzynarodowy gdyż została przygotowana dla dzieci z Polski i Ukrainy. Wszystkie dzieci, niezależnie od narodowości, tańczyły w rytm muzyki, radośnie bawiły się, korzystały z dmuchanego placu zabaw, zjeżdżalni, cieszyły się słodkościami i przeróżnymi prezentami. W tym dniu wszystkie dzieci miały uśmiechnięte buzie.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

31 maja 2015

Zawody Wędkarskie o Puchar Radymna

Relacja z zawodów.

zobacz materiał »
23 maja 2015

Pikieta w Rokietnicy

Mieszkańcy Tapina kontra Wójt. 21 maja mieszkańcy wsi Tapin pikietowali pod siedzibą Urzędu Gminy Rokietnica. Protestujący domagali się budowy nowego boiska i placu zabaw dla dzieci, ponieważ jak twierdzą w ich miejscowości nic się nie zmieniło od 40 lat. We wsi – oprócz  małego boiska szkolnego – nie ma żadnego miejsca, gdzie młodzi mogliby aktywnie spędzać czas. Zarzuty te odpiera wójt gminy Pani Bożena Gmyrek, która twierdzi, że dba o Tapin na tyle, na ile pozwalają jej finanse. 

zobacz materiał »
20 maja 2015

Izba Pamiątek Strażackich w Chorzowie

Izba Pamiątek Strażackich w Chorzowie

zobacz materiał »
20 maja 2015

Konkurs Kronik Ochotniczych Straży Pożarnych

Kolejna edycja Powiatowego Konkursu Kronik Ochotniczych Straży Pożarnych

zobacz materiał »
12 maja 2015

"Badam się, mam pewność" - bezpłatne badania

Starosta Jarosławski zaprasza wszystkie Panie do wzięcia udziału w kampanii informacyjno – edukacyjnej "Badam się, mam pewność", dotyczącej propagowania idei profilaktyki chorób nowotworowych w zakresie raka piersi i raka szyjki macicy. Obejmą one teren całego Powiatu, z wyjątkiem gminy Chłopice, gdzie podobna akcja została już przeprowadzona.

 W ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy organizatorzy zapraszają Panie w wieku 25 – 59 lat na bezpłatne badania cytologiczne (opcja możliwa raz na trzy lata) oraz Panie w wieku 50 – 69 lat raz na bezpłatne badanie mammograficzne (możliwe raz na dwa lata) .

 Zaplanowane do realizacji działania obejmują m.in. prelekcje lekarza z Podkarpackiego Centrum Onkologii na temat profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy. UWAGA - istnieje możliwość rejestracji na bezpłatne badania już w trakcie spotkania (wystarczy dowód osobisty).

zobacz materiał »