25 czerwca 2015

Wyniki egzaminu gimnazjalnego

Wyniki egzaminu gimnazjalnego

Znamy już wyniki egzaminu gimnazjalnego. W całej Polsce w kwietniu gimnazjaliści pisali tzw. małą maturę w kilku blokach tematycznych. Była to część humanistyczna, matematyczno-przyrodnicza oraz do wyboru: język angielski lub język niemiecki (na poziomie podstawowym i rozszerzonym). Jak się okazuje najtrudniejszy był egzamin z części matematycznej, w Polsce średni wynik uplasował się na wysokości 48 %, w województwie na poziomie 50 % a w Jarosławiu na poziomie 52 %.

 

W Jarosławiu w siedmiu gimnazjach egzamin pisało 458 uczniów. Zadania rozpisane były na trzy dni: pierwszy w bloku humanistycznym z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, drugi w bloku matematyczno-przyrodniczym z matematyki i przedmiotów przyrodniczych oraz trzeci dzień w bloku językowym do wyboru język angielski lub niemiecki na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Zdecydowana większość uczniów (438) wybrała język angielski, a tylko 28 język niemiecki. Na siedem gimnazjów, dla pięciu  organem prowadzącym jest Gmina Miejska Jarosław, jedno jest podległe Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego - gimnazjum przy zespole Szkół Plastycznych oraz jedno jest prywatne - prowadzone przez siostry niepokalanki. Każdy gimnazjalista na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie może sprawdzić swoje wyniki egzaminu podając pesel i indywidualne hasło. Wyniki te są punktowane i w połączeniu z analizą ocen na świadectwach mają wpływ na wybór szkoły ponadgimnazjalnej. Na poziomie ogólnopolskim wypadamy całkiem dobrze, niemniej jednak wyniki odbiegają od wymarzonych. Blok matematyczno-przyrodniczy uznany był w tym roku za bardzo trudny, najsłabiej wypadły wyniki z matematyki. Poniżej przedstawiamy Państwu średnie wyniki z egzaminów w zestawieniu ze średnimi wynikami na Podkarpaciu i w Polsce.

Język polski  
Jarosław 65,6 %, województwo 63 %, Polska 62 %
Historia i wiedza o społeczeństwie
Jarosław 67,7 %, województwo 65 %, Polska 64 %

Matematyka
Jarosław 51,9 %, województwo 50 %, Polska 48 %
           
Przedmioty przyrodnicze   
Jarosław 53,1 %, województwo 50 %, Polska 50 %

Język angielski - podstawowy poziom      
Jarosław 73,8 %, województwo 65 %, Polska 67 %

Język angielski - rozszerzony poziom       
Jarosław 56,3 %, województwo 55 %, Polska 48 %          

Wyniki testu gimnazjalnego podane są podobnie jak sprawdzianu szóstoklasistów w dwóch wersjach: procentach i staninach, przy czym stanin 9 odpowiada najwyższemu poziomowi.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

17 czerwca 2015

Dzień Eksperymentu w Gimnazjum w Muninie

17 czerwca 2015 r. został zorganizowany w naszej szkole  „Dzień Eksperymentu” –  święto nauki pod hasłem: „Eksperymentujcie z nami - będziecie mistrzami”.

zobacz materiał »
17 czerwca 2015

Tenisowa Licealiada

Drużynowy Ogólnopolski Finał Licealiady w tenisie.

zobacz materiał »
15 czerwca 2015

Grupa Aerobikowa z PG Nr 2

Grupa Aerobikowa z PG Nr 2 na zawodach w Krośnie

zobacz materiał »
14 czerwca 2015

30 lat minęło....

30 lat minęło....

zobacz materiał »
13 czerwca 2015

Finał GIFF

Reportaż

zobacz materiał »