26 czerwca 2015

"Nie taki diabeł straszny"

19 czerwca 2015 r. w piątek w auli Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu odbyła się debata społeczna, w której uczestniczyła młodzież wraz z nauczycielami, policjanci, władze samorządowe oraz przedstawiciele instytucji na co dzień pracujący z osobami uzależnionymi.

Spotkanie zorganizowane zostało pod hasłem „Nie taki diabeł straszny – porozmawiajmy z młodzieżą o uzależnieniach” w ramach cyklu „Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa”. Debata poświęcona była problematyce uzależnień od alkoholu, papierosów, narkotyków, dopalaczy i Internetu. Spotkanie rozpoczął, witając przybyłych gości, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu podinsp. Witold Furgała. Do tematu wprowadziło zebranych przedstawienie pt. „Misja specjalna” w wykonaniu grupy teatralnej Po prostu z Gimnazjum nr 1 im. bpa Ignacego Krasickiego w Radymnie, które wpisywało się w profilaktykę rówieśniczą. Podobnie prelekcje, które później wygłosili zaproszeni goście, adresowane były przede wszystkim do zebranej młodzieży. Wśród przemawiających były: Irena Puszkarz pracownik Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Medycznej w Jarosławiu, Beata Mędrala Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarosławiu oraz Agnieszka Kamińska psychoterapeutka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jarosławiu. Osobą prowadzącą spotkanie była podkom. Marta Gałuszka oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. Najważniejszym celem przyświecającym temu przedsięwzięciu było zwrócenie uwagi na problemy i zagrożenia jakie czyhają na młodzież oraz przedstawienie sposobów przeciwdziałania tym zjawiskom. Debata zorganizowana została przez Komendę Powiatową Policji w Jarosławiu i Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. M. Dąbrowskiej w Jarosławiu.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

10 czerwca 2015

Policjanci poszukują sprawcy rozboju

Policjanci wyjaśniają okoliczności rozboju, do jakiego doszło w poniedziałkową noc na jednej z jarosławskich stacji paliw.

zobacz materiał »
8 czerwca 2015

Włamanie na stacji benzynowej

W nocy z 7 na 8 czerwca 2015 r. złodzieje włamali się do stacji benzynowej w Zarzeczu i ukradli gotówkę oraz płyny eksploatacyjne.

zobacz materiał »
12 maja 2015

Policja Prosi o POMOC w poszukiwaniu Tomasza

Policjanci z Komisariatu Policji w Sieniawie poszukują Tomasza Mroza, 33-letniego mieszkańca powiatu lubaczowskiego.

zobacz materiał »
10 maja 2015

Transparent kibiców przed budynkiem Policji w Jarosławiu

„Śmierć kibica jak śmierć brata, Ś.P. Dawid JKS Jarosław”- transparent o takiej treści zawisł przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu.

zobacz materiał »
14 marca 2015

Policjanci z Jarosławia poszukują zaginionego 52-latka

Policjanci i funkcjonariusze Straży Miejskiej w Jarosławiu od wczoraj poszukują 52-letniego pensjonariusza domu pomocy społecznej.

zobacz materiał »