29 czerwca 2015

Jubileusz krótkofalowców

13 czerwca 2015 r. 45 lat istnienia świętował Międzyzakładowy Klub Krótkofalowców przy Burmistrzu Miasta Jarosławia powstały w 1970 roku. Uroczysta gala, na którą przybyli przedstawiciele władz samorządowych oraz naczelne władze Polskiego Związku Krótkofalowców, odbyła się w sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.
Prezes Zbigniew Guzowski zaprezentował zebranym historię klubu oraz jego wspaniałe osiągnięcia. Na spotkaniu wręczone zostały wyróżnienia przyznane m.in. przez Prezydenta RP, odznaczenia PZK oraz medale i dyplomy. Były to niezwykle podniosłe chwile dla wszystkich członków klubu i sympatyków krótkofalarstwa. Jarosławski Międzyzakładowy Klub nadal prężnie działa i rozwija się włączając się w wiele akcji i organizując liczne spotkania, konkursy i zawody. Krótkofalarstwo polega na nawiązywaniu łączności za pomocą radiostacji. Krótkofalowcy jako jedyni spośród wszystkich służb korzystających z urządzeń radio-nadawczych mogą pracować na urządzeniach wykonanych własnoręcznie. To hobby ma wiele dyscyplin, można pracować na falach długich, średnich, krótkich, ultrakrótkich aż do mikrofal. Wszystkich zainteresowanych tą tematyką odsyłamy do specjalistów działających w jarosławskim klubie. Członkom klubu życzymy wielu sukcesów, następnego tak wspaniałego jubileuszu i kolejnych lat owocnej pracy w eterze.

Galeria foto:

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

5 czerwca 2015

Spotkanie z Mateuszem Pieniążkiem

Spotkanie ze znanym pisarzem podkarpackim Mateuszem Pieniążkiem, autorem m.in. Legend o Jarosławiu i wierszy dla dzieci

zobacz materiał »
21 maja 2015

Spiewający tancerze

 Śpiewający tancerze – pierwsza edycja konkursu skierowana do uczniów placówki, którzy łączą talent wokalny z tańcem. Konkurs ma na celu przede wszystkim umożliwić prezentację swoich zdolności, ale i zachęcić do dalszej pracy nad samym sobą.

zobacz materiał »
21 maja 2015

II Przegląd twórczości W. Chotomskiej

II Przegląd twórczości W. Chotomskiej

zobacz materiał »
21 maja 2015

Kacperek 2015

Jarosławski Kacperek, czyli  coroczny Przegląd Szkolnych Form Teatralnych odbył się 20 maja jak zwykle, w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu, gdzie spotkały się grupy działające przy szkołach i placówkach. 

zobacz materiał »
17 maja 2015

Promocja książki Jerzego Czechowicza

W niedzielę 17 maja o godzinie 17, w Sali Lustrzanej CKiP w Jarosławiu odbyło się spotkanie promujące najnowszą publikację Jerzego Czechowicza, pt. „Zarys historii Żydów w Jarosławiu i okolicy.

zobacz materiał »