25 czerwca 2015

Święto 14 DAS

25 czerwca 14 Dywizjon Artylerii Samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza w Jarosławiu  obchodził swoje święto. Podobnie jak w roku ubiegłym na jarosławskim rynku pojawił się sprzęt wojskowy, dmuchany plac zabaw dla dzieci oraz punkt promocyjny 14 DAS i 21 Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej.

Wydarzeniu patronował m.in. Burmistrz Miasta Jarosławia. 

Świętowanie rozpoczęło się uroczystym przemarszem pododdziałów z ul. 3-go Maja na Plac ks. Piotra Skargi do Kolegiaty pw. Bożego Ciała, w której to odprawiona została msza św. w intencji Jarosławskiego Garnizonu i jego żołnierzy. Mszy św. przewodniczył ks. Grzegorz Bechta, a homilię wygłosił ks. Prałat Marian Bocho nawiązując do więzi jakie łączyły i nadal łączą świątynię kolegiacką z jarosławskimi żołnierzami. Jarosławska kolegiata od XVIII w. pełniła rolę kościoła garnizonowego.

Po mszy żołnierze powrócili na rynek, gdzie dowódca 14 DAS ppłk Dariusz Słota złożył meldunek Dowódcy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich gen. bryg. Wojciechowi Kucharskiemu. Podniesiono flagę państwową, wręczono odznaczenia i wyróżnienia żołnierzom oraz pracownikom wojska. Padło wiele ciepłych słów zarówno pod adresem Wojska Polskiego reprezentowanego w Jarosławiu przez żołnierzy 14 DAS jak i mieszkańców, którym wojskowi dziękowali za sympatię oraz codzienną życzliwość.

Swą obecnością uroczystość zaszczycił syn patrona 14 DAS – Tomasz Wieczorkiewicz, który przyleciał ze Szwajcarii wraz z żoną Colette.

Przed zebranymi na rynku wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Kawalerii RP w barwach 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego.

 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

17 kwietnia 2015

Święto 21 dywizjonu artylerii przeciwlotniczej

21 Dywizjon Artylerii Przeciwlotniczej im. gen. dyw. Józefa Zająca 17 kwietnia obchodził swoje święto. Jednostka istnieje już 22 lata, a od 7 lat stacjonuje w Jarosławiu. Coroczna uroczystość organizowana na terenie Jednostki Wojskowej, po raz kolejny była okazją do wręczenia odznak i listów gratulacyjnych. Podczas okolicznościowego apelu burmistrza miasta reprezentował dyrektor Wydziału Oświaty, Bogdan Wołoszyn.

zobacz materiał »
14 kwietnia 2015

Nowy Dowódca 14 DAS w Jarosławiu

W dniu 14 kwietnia 2015 roku w Garnizonie Jarosław odbył się uroczysty apel z okazji zdania i objęcia obowiązków dowódcy 14 dywizjonu artylerii samobieżnej im.  gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza. Zdającym obowiązki był ppłk Ryszard Sugalski, który po trzech latach dowodzenia został wyznaczony na wyższe stanowisko służbowe w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, natomiast przyjmującym obowiązki był ppłk Dariusz Słota, piastujący uprzednio etat Starszego Specjalisty Wydziału Targetingu Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

zobacz materiał »
19 marca 2015

Zawody pływackie

19 marca 2015 roku jarosławska pływalnia wypełniła się żołnierzami, którzy rywalizowali pomiędzy sobą w drugim etapie  zawodów pływackich organizowanych przez wojsko. 

zobacz materiał »
4 grudnia 2014

Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii

W dniu 04.12.2014r. – w święto św. Barbary patronki zawodów niebezpiecznych – w Garnizonie Jarosław odbyły się uroczyste obchody święta Wojsk Rakietowych i Artylerii. Uroczystości rozpoczęła Msza św. koncelebrowana przez ks. arch. ppłk. rez. Andrzeja Surowca oraz kapelana Garnizonu Jarosław ks. mjr. dr. Tomasza Skupienia.

zobacz materiał »
12 listopada 2014

Wizyta ministra Mroczka u Podhalańczyków

Wizyta ministra Mroczka u Podhalańczyków

zobacz materiał »