4 lipca 2015

Flisacy ruszyli

W pierwszy weekend lipca do Ulanowa zjechali wszyscy miłośnicy spływów rzecznych, aby uczestniczyć w Ogólnopolskich Dniach Flisactwa. Spływ rozpoczął się w Jarosławiu w sobotę. W tym roku w ogóle nie zbudowano tratwy za sprawą niskiego stanu wody w Sanie. Flisacy jednak  nie poddali się i tradycji stało się zadość. Zamiast tratwy wypłynęli z Jarosławia 3 galarami wspomaganymi silnikami. Galar to specjalna, płaskodenna łódź, którą można płynąć nawet pomimo niskiego stanu wody. W Ulanowie w ramach święta zaprezentowano stoiska flisackie oraz regionalnych twórców, przeprowadzono warsztaty robienia ogromnych baniek mydlanych, a także przestawiono dorobek szkół z całej gminy. Na zakończenie imprezy wystąpił zespół IRA.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

8 lipca 2015

W końcu trochę deszczu

Stało się, 8 lipca spadł solidny deszcz.

zobacz materiał »
8 lipca 2015

WIOŚ ostrzega

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska ostrzega, że przez upały i duże nasłonecznienie w powietrzu niebezpiecznie wzrósł poziom ozonu.

zobacz materiał »
2 lipca 2015

Zakorkowane miasto

2 lipca 2015 r. w Jarosławiu doszło do kolizji dwóch samochodów na moście rzeki San. 

zobacz materiał »
27 czerwca 2015

III Maraton Benedyktyński

 Maraton jest sporym wyzwaniem i jak każdy bieg na tym dystansie jest próbą przełamania barier które z pozoru wydają się nie do pokonania. Tu nie ma udawania, jest prawdziwy ból i walka ze słabościami.

zobacz materiał »
2 lipca 2015

12 latek odnaleziony

Kilka godzin trwały poszukiwania 12-letniego chłopca z Jarosławia

zobacz materiał »