9 lipca 2015

Ekshumacja

9 lipca na Nowym Cmentarzu odbył się uroczysty pochówek ekshumowanych szczątków ludzkich wydobytych w kwaterze wojennej z I wojny światowej.

W ubiegłym roku w trakcie przeprowadzania modernizacji kwatery nr 16, będącej miejscem pochówku żołnierzy poległych w I wojnie światowej natrafiono na szczątki ludzkie. Na przestrzeni 2014 i 2015 roku przeprowadzono ich ekshumacje. Szczątki przechowywane były w grobie tymczasowym, a wczoraj odbył się ich uroczysty pochówek. Ekshumowane szczątki spoczęły na terenie tej samej kwatery wojennej. Miejsce to zostanie również upamiętnione dodatkowym rzędem krzyży. Pochówek przeprowadzony zgodnie z ceremoniałem pogrzebowym poprowadził franciszkanin, ojciec Korneliusz. W miejscu wiecznego spoczynku kwiaty złożył zastępca burmistrza Marcin Zaborniak. W uroczystości uczestniczyli również: Dariusz Tracz, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, Zbigniew Piskorz dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Kształtowania Środowiska UM; Franciszek Gołąb prezes PGKiM oraz Roman Żurawski zarządca cmentarza.

txt: Monika Sadurska, Kancelaria Burmistrza Miasta

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

4 lipca 2015

Flisacy ruszyli

Spływ flisacki z Jarosławia do Ulanowa

zobacz materiał »
8 lipca 2015

W końcu trochę deszczu

Stało się, 8 lipca spadł solidny deszcz.

zobacz materiał »
8 lipca 2015

WIOŚ ostrzega

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska ostrzega, że przez upały i duże nasłonecznienie w powietrzu niebezpiecznie wzrósł poziom ozonu.

zobacz materiał »
2 lipca 2015

Zakorkowane miasto

2 lipca 2015 r. w Jarosławiu doszło do kolizji dwóch samochodów na moście rzeki San. 

zobacz materiał »
27 czerwca 2015

III Maraton Benedyktyński

 Maraton jest sporym wyzwaniem i jak każdy bieg na tym dystansie jest próbą przełamania barier które z pozoru wydają się nie do pokonania. Tu nie ma udawania, jest prawdziwy ból i walka ze słabościami.

zobacz materiał »