8 lipca 2015

Plener wikliniarski w Bolestraszycach

W dniach od 6 do 19 lipca 2015 r. trwał XIII Międzynarodowy Plener Artystyczny Wiklina w Arboretum. Jest to stała impreza promująca w przestrzeni bolestraszyckiego Arboretum sztukę ogrodową. Współorganizatorami imprezy byli:  Tarnobrzeski Dom Kultury i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórcze „Wiklina”.

Plener promował wiklinę jako materiał twórczy wykorzystywany w sztuce ogrodowej. Celem przedsięwzięcia było stworzenie licznych rzeźb i ekspozycji, które na stałe zagoszczą w przestrzeni ogrodowej bolestraszyckiego parku. Obiekty tworzono są po to, aby pokazać, że wiklina może być uzupełnieniem przestrzeni ogrodowej. Uczestnikami pleneru byli artyści plastycy, graficy, rzeźbiarze, którzy wykorzystują wiklinę na różne, często zaskakujące, sposoby. W tegorocznej edycji wzięło udział 20 osób, w tym kilka z zagranicy.

Komisarzem pleneru i wystawy był artysta plastyk Stanisław Dziubak.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

19 lipca 2015

120 lat OSP w Ostrowie

120 lat OSP w Ostrowie

zobacz materiał »
18 lipca 2015

Koncert Organowy

KONCERT ORGANOWY W JAROSŁAWSKIM OPACTWIE

zobacz materiał »
12 lipca 2015

Wznieś serce nad Zło

Piknik w Bolestraszycach - "wznieś serce nad Zło".

zobacz materiał »
18 lipca 2015

Wykolejenie pociągu towarowego

Wykolejenie pociągu towarowego

zobacz materiał »
11 lipca 2015

Rocznica "Krwawej Niedzieli" w Przemyślu

11 lipca obchodziliśmy 72 rocznicę „krwawej niedzieli”, dnia, w którym doszło do największych mordów dokonanych przez oddziały OUN-UPA na Polakach mieszkających w południowej Polsce..

zobacz materiał »