29 lipca 2015

Wakacyjne czytanie „pod chmurką”

19 lipca 2015 r. dzięki wspólnej akcji przeworskiego Muzeum, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Fundacja Książąt Lubomirskich zorganizowano w przeworskim parku I Letnie Czytanie na świeżym powietrzu. Do parku od godzin popołudniowych ściągali wszyscy zainteresowani wypoczynkiem i czytaniem. Czytano leżąc na trawie, kocykach, poduszkach, siedząc na ławeczkach, czy spacerując z książką. Dorośli czytali dzieciom, wprowadzając je w magiczną krainę wyobraźni. Był to niezwykły czas zarówno dla najmłodszych jak i ich rodziców, dający możliwość rozkoszowania się wspólnie spędzanym czasem na łonie natury w otoczeniu książek.

Pracownicy biblioteki zadbali o to, aby na najmłodszych czekały najnowsze, świeżutkie, pachnące jeszcze farbą książeczki, a także moc innych atrakcji. Dzieci brały udział w warsztatach plastycznych, w trakcie których wykonywały różnymi technikami zakładki do książek oraz uczyły się podstawowych zasad składania origami. Dorośli mogli przeglądać prasę, zapoznać się z ofertą audiobooków, czy poczytać literaturę przeznaczoną dla ich grupy wiekowej.

Pomysł czytania „pod chmurką” przypadł przeworszczanom do gustu. Wielu z niecierpliwością czeka na kolejną odsłonę wakacyjnej czytelni.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

29 czerwca 2015

Kurs Barmański

29 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących im. M. Curie-Skłodowskiej w Jarosławiu zorganizowany został kurs barmański z elementami sommalieru w ramach projektu „Podkarpacie Stawia na Zawodowców”.

zobacz materiał »
3 lipca 2015

Sukces uczniów ZSTiO

Najlepsi elektronicy i informatycy w Powiecie Jarosławskim - III miejsce i wyróżnienie dla uczniów ZSTiO w Jarosławiu im. Stefana Banacha

zobacz materiał »
2 lipca 2015

Lato w MOK

Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu już po raz kolejny przygotował ciekawą ofertę wakacyjnych rozrywek.  Program obejmuje różnorodne propozycje spędzenia wolnego czasu : bezpłatna projekcja bajek dla dzieci, warsztaty, karaoke z gitarą, zajęcia plastyczno-ruchowe, zabawy, gry i konkursy dla dzieci. Dla spragnionych sukcesu konkursy plastyczne.

zobacz materiał »
29 czerwca 2015

Nagrody za wyniki w nauce

Nagrody za wyniki w nauce

zobacz materiał »
1 lipca 2015

Akcja Tanew 2015

W dniach 29-30 maja br. W Centrum Kształcenia Praktycznego odbyła się VI edycja akcji proekologicznej „Tanew Nasza Rzeka”.

zobacz materiał »