3 sierpnia 2015

Bieg Czterolistnej Koniczynki

W Muninie wiedzą, że ruch to zdrowie, stąd w niedzielę 26 lipca 2015 r. odbył się na terenie miejscowości I Bieg Czterolistnej Koniczynki *Tradycja* i Nordic Walking. Zawody połączone były z obchodami 120-lecia Ruchu Ludowego. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Na Rzecz Powiatu Jarosławskiego, Gmina Jarosław oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Munina. Patronat honorowy nad biegiem objął Poseł na Sejm RP Mieczysław Kasprzak, a gościem specjalnym był aktor występujący w serialu „Ranczo” - Piotr Pręgowski.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. odprawionej w kościele św. Józefa w Muninie. Wszyscy biegacze po pokonaniu dystansu 5km otrzymali medale.

W klasyfikacji Open zwyciężył Piotr Kucharczyk. W kategorii drużynowej pierwsze miejsce zdobyła Jarosławska Grupa Biegowa Sokół, a najszybszą rodziną okazali się Państwo Pempus.

Ilość osób, jaka wzięła udział w wydarzeniu świadczy o tym, ze cele imprezy zostały zrealizowane. Poprzez takie publiczne biegi popularyzuje się zdrowy styl życia i buduje społeczeństwo obywatelskie w oparciu o ideę filantropii i wolontariatu.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

25 lipca 2015

Wieczór organowy

25 lipca 2015 r. odbył się już trzeci  koncert muzyki organowej w jarosławskim Opactwie.

zobacz materiał »
25 lipca 2015

Wieczór Country

W sobotni wieczór 25 lipca 2015 mieszkańcy Jarosławia mogli rozkoszować się muzyką country

zobacz materiał »
25 lipca 2015

Kurtyny wodne w Jarosławiu

Lato w pełni! Upały nie dają chwili wytchnienia, stąd pomysł na zamontowanie kurtyn wodnych na kilku jarosławskich ulicach.

zobacz materiał »
25 lipca 2015

Serwis Gier

Serwis Gier

zobacz materiał »
18 lipca 2015

Miasto Sztuki

Miasto Sztuki

zobacz materiał »