10 sierpnia 2015

Odpust ku czci NMP Śnieżnej

Odpust ku czci Matki Bożej Śnieżnej.

Środa 5 sierpnia była dniem uczczenia Matki Bożej Śnieżnej - Jarosławskiej Patronki i Królowej Rodzin.

Odpust parafialny w Kolegiacie pod wezwaniem Bozego Ciała w Jarosławiu odbył się w pierwszą rocznicę koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Śnieżnej.

O godzinie 12.00 w Kolegiacie ks. Bp Józef Zawitkowski z Łowicza poprowadził Mszę Świętą odpustową i wygłosił homilię. Tego dnia odbyła się również promocja książki „Do której sercem mi blisko", której autorem jest  jarosławianin Piotr Czech. O godz. 16.00 zostało odprawione nabożenstwo dla małych dzieci, matek oczekujących na rozwiązanie oraz za małżonków, którzy nie mogą mieć potomstwa z prośbą o dar rodzicielstwa. Hołd Jarosławskiej Patronce oddano również podczas wieczornej Eucharystii.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

30 czerwca 2015

VII Piesza Pielgrzymka do Lwowa

25 czerwca 2015 r. rozpoczęła się VII Rzeszowska Piesza Pielgrzymka do Lwowa, która wyruszyła spod Kościoła Świętego Krzyża. Wzięło w niej udział 150 pątników nie tylko z Rzeszowa, ale  z wielu innych podkarpackich miejscowości, a także przybyli z odległych miast Polski między innymi zBielska-Białej. Po uroczystej mszy św., przed wyruszeniem w drogę, pielgrzymów pobłogosławił bp. Jan Wątroba.

zobacz materiał »
31 maja 2015

Nowe boisko przy Szkole Sióstr Niepokalanek

31 Maja był niezwykle uroczystym dniem w szkole prowadzonej przez Siostry Niepokalanki w Jarosławiu.

zobacz materiał »
4 czerwca 2015

Procesja Bożego Ciała

W czwartek, 4 czerwca, ulicami Jarosławia przeszła procesja Eucharystyczna.

zobacz materiał »