18 sierpnia 2015

Zlot Pojazdów Zabytkowych DRYNDA 2015

9 sierpnia 2015 r. od godz. 14 na jarosławskim Rynku można było podziwiać zabytkowe pojazdy. Niedzielna impreza była częścią trzydniowego Zlotu Pojazdów Zabytkowych i Klasycznych. Piątek i sobotę miłośnicy starych pojazdów spędzili w Radawie, gdzie uczestniczyli m.in. w rajdzie plenerowym. Niedziela rozpoczęła się w Zespole Pałacowo-Parkowym w Boratynie, a zakończyła się na Rynku w Jarosławiu.

Tegoroczny zlot to również II edycja Rajdu Turystycznych Pojazdów Zabytkowych i Klasycznych Drynda Globetrotter. Rajd, którego meta była w Rumunii, trwał 9 dni. Każdy przejechany przez uczestników kilometr przekładał się na 1 złotówkę. Łącznie uzbierano ok. 12 tys. zł. Pieniądze te w całości zostały przekazane Stowarzyszeniu na rzecz osób niepełnosprawnych „Tobie”, które wspiera podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu.

W relacji z płyty jarosławskiego Rynku rozmowa z organizatorami imprezy: Adamem Nietrzebą i Pawłem Drostkiem oraz uczestnikami rajdu.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

5 sierpnia 2015

Prawdziwa demolka w Jarosławiu

26 lipca 2015 r. wszyscy fani kina akcji i efektów specjalnych mieli co oglądać na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu. Kaskaderzy z praskiej grupy Street Owners dali popis swoich umiejętności, nawiązując do amerykańskiego auto-rodeo. Przed zebranymi występujący pokazali prawdziwe oblicze swej niebezpiecznej profesji, korzystając z samochodów, motocykli, quadów oraz „monster truck'a”. Zwłaszcza ta ostatnia maszyna robiła niesamowite wrażenie swoją wielkością i pokazem miażdżenia mniejszych samochodów.

zobacz materiał »
13 maja 2015

Klasyczne Rozpoczęcie Sezonu 2015

2015 05 10 - Klasyczne Rozpoczęcie Sezonu 2015

zobacz materiał »
17 sierpnia 2014

Drynda 2014

W dniach 16-17 sierpnia odbył się 3 już Zlot Pojazdów Zabytkowych Drynda 2014. Jest to zlot miłośników zabytkowych samochodów i motocykli. 

zobacz materiał »
27 lipca 2014

ST Drift na Słowacji

26 i 27 lipca w słowackiej miejscowości PRESOV odbyły się międzynarodowe zawody w drifcie „ST Drift Presov”. Drifting w Polsce jest bardzo młodą jednocześnie bardzo dynamicznie rozwijającą się dziedziną motorsportu. 

zobacz materiał »
18 lipca 2014

VAG MEET RADAWA 2014

VAG MEET RADAWA 2014 to zlot organizowany przez członków Rzeszowskiego Forum Volkswagena. 
Tegoroczna edycja zlotu samochodów z grupy Volkswagena to już trzecie tego typu spotkanie.

zobacz materiał »