1 października 2015

Wybierz inicjatywę obywatelską

Ruszyło głosowanie na projekty zaproponowane w ramach budżetu obywatelskiego na 2016 rok. Po weryfikacji 31 propozycji, pełnoletni mieszkańcy miasta mogą wybierać spośród 21 inicjatyw dopuszczonych do głosowania. Na karty z głosami wrzucone do urny, wysłane pocztą czy przez Internet czekamy do 16 października. Cztery dni później poznamy wyniki.

 

Znamy listę projektów dopuszczonych do głosowania i projektów odrzuconych w Budżecie Obywatelskich Miasta Jarosławia na 2016 rok. Rozpoczynamy kolejny etap - głosowanie! Przez ponad dwa tygodnie (1-16 października) pełnoletni mieszkańcy miasta mogą decydować, która inicjatywa powinna zostać zrealizowana w przyszłym roku. Propozycje z największą liczbą głosów, mieszczące się łącznie w kwocie 600 tys. zł pojawią się w przyszłym roku w miejskiej przestrzeni. Zachęcamy do głosowania!

Jak to zrobić?

Wystarczyć pobrać KARTĘ DO GŁOSOWANIA i wypełnioną dostarczyć do Urzędu Miasta osobiście, wysłać pocztą lub przez Internet:

  1. Osobiście - przez włożenie do urny wypełnionej karty do głosowania. Urna jest ustawiona w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Jarosławia, pokój nr 2, parter.
  2. Pocztą - wysyłając kartę do głosowania na adres: Urząd Miasta Jarosławia, Rynek 1, 37-500 Jarosław z dopiskiem: „Budżet Obywatelski - GŁOSOWANIE". Za datę oddania głosu uważa się datę stempla pocztowego.
  3. Przez Internet - wysyłając skan wypełnionej karty do głosowania na adres: kancelaria@um.jaroslaw.pl.

Głos uznaje się za ważny, jeśli zostaną wypełnione wszystkie pola. Jedna osoba może zagłosować tylko raz.

Wydrukowane wzory kart dostępne również: w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta (pokój nr 2, parter), Punkcie Informacji Turystycznej Centrum Kultury i Promocji (Rynek 5), Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Aleksandra Fredry (ul. ks. Jakuba Makary 1) oraz recepcji Hotelu Turkus (ul. gen. Władysława Sikorskiego 5a).

 

Treść informacji na stronie:

http://www.jaroslaw.pl/aktualnosci-wydarzenia/id5167,Wybierz-inicjatywe-obywatelska-oddaj-swoj-glos-.html

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

19 stycznia 2038

Koncert Olgi Bończyk - ODWOŁANY!!!

Z powodu braku chętnych na ten koncert, impreza została odwołana

zobacz materiał »
28 września 2015

Woda w przejściu podziemnym jarosławskiego dworca

Woda w przejściu podziemnym jarosławskiego dworca

zobacz materiał »
25 września 2015

Sonda na temat uchodźców

Spór o uchodźców to aktualnie największy problem krajów europejskich. Każdego dnia do Europy przybywają nowi imigranci z Syrii, Afganistanu, Erytrei i państw afrykańskich, którzy szukają lepszej przyszłości dla siebie oraz swych rodzin.

zobacz materiał »
24 września 2015

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

23 września 2015 r. Burmistrz Miasta Jarosławia, Waldemar Paluch, odznaczył 11 par, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat, wręczając „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Odznaczenia te przyznaje Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość odbyła się Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego.

zobacz materiał »
24 września 2015

Pendolino w Jarosławiu?

List posła Mieczysława Kasprzaka.

zobacz materiał »